fbpx
Close
PAF.ee

Ebaõiglane? Maailma 967. reketile anti vabapääse Marseille ATP turniirile

– Stefanos Tsitsipas koos oma noorema venna Petrosega / Foto: Reuters/Scanpix

Tuntud vennast ja nimest on kasu küll: ATP kuuenda reketi Stefanos Tsitsipase vend Petros (ATP 967.) sai vabapääsme Marseille 250 turniiri põhitabelisse. Seekord üksikmängus.

Lisaks üksikmängule on Petros koos Stefanosega üles antud ka paarismängus (vt tabelit). Paari mängisid kreeklased koos ka sel nädalal Rotterdamis ning jõudsid veerandfinaali (vt tabelit).

Hiljuti avaldasime loo, kus Stefanos rääkis vennaga paari mängimisest. Muu hulgas ütles ta, et tahab mängida oma vennaga nii palju kui võimalik. „See on alati olnud minu unistus, kuid ma pole seda soovi eriti tihti realiseerinud. Muidugi olen keskendunud peamiselt üksikmängule, kuid tahan oma venda aidata. Paari mängin ainult oma vennaga. Ma tahan koos temaga luua toimiva meeskonna. Ma ei plaani kellegi teisega mängida,” sõnas Stefanos.

Tavapäraselt madistab Petros ITF-i turniiridel ja on näiteks ka Kristjan Tammega koos paarismängu mänginud. Näiteks mullu jõudsid nad Monastiris poolfinaali. Mõlemad mehed treenivad Mouratoglou tenniseakadeemias. 

Võib vaid spekuleerida, mis põhjus on vabapääsme taga. Äkki näiteks asjaolu, et vend Stefanos poleks ilma Petrosele antud üksikmänguturniiri vabapääsmeta Marseille ATP 250 tasemega turniirist osa võtnud? Igal juhul: ükskõik, mis tagamaa siin ka ei ole, on tegu selge ebaõiglusega sadade tennisistide (sh omade, prantslaste) suhtes, kes on 20-aastasest kreeklasest maailma edetabelis eespool. Kui vendadele paarismängudeks antavaid vabapääsmeid suudab veel põhjendada, siis Petrose üksikmängu põhitabeli omaga on lood keerulisemad.

Põhitabeli mängudega tehakse algust esmaspäeval. Avaringis kohtub Petros Tsitsipas seitsmenda asetusega hispaanlase Alejandro Davidovich Fokinaga (ATP 51.). Paf.com’i koefitsiendid on vastavalt 16 ja 1,03, mis tähendab, et Petrosel võidušansse sisuliselt ei ole. Vaata Marseille turniiri üksikmängu tabelit siit.

scroll to top