fbpx
Close

Jürgen Zopp sai Kanada Challengeril raske võidu

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Jürgen Zopp (3. asetus) alustas Drummondville’i (Kanada) Challenger-turniiri otse teisest ringist ning pääses 16 parema hulka 6:1, 4:6, 6:4 võiduga Renzo Olivo (Argentiina, ATP 314.) üle.

Kohtumise algus tõotas Zoppile kiiret võitu, sest Eesti esireket valitses mängu üsna kindlalt. Kuna pigem liivaväljaku mängija tüüpi argentiinlane ei omanud ohtlikku servi (vähemalt esimeses setis mitte) ega ka tagajoone äralööki, polnud Zoppil palju vajagi riskida, et punktid enda kasuks kallutada.

Kuid seisult 4:0 hakkas mäng võrdsustuma. Zopp küll võitis avaseti lõpul oma pallingugeimid, aga pidi neis päästma kokku viis murdepalli. Ning teise seti algul Olivol murre õnnestuski ja muidu rahulik Zopp lõhkus selle peale reketi. Zopp suutis viigistada 4:4, aga kaotas 10. geimis taas pallingu ja sellega ka seti. Liiga sagedane võrkutungimine ei toonud Zoppile tulu, sest passeerlöök oligi Olivo peamine relv – tagajoone pallivahetustes ta endiselt äralööke ei teinud, kuid palling oli muutunud ohtlikumaks.

Õnneks murdis Zopp vastase servi kohe kolmanda seti algul ja hoidis oma servi seekord lõpuni. Kuid kindlasti ei olnud Zoppi esitus ka kolmandas setis nii veenev kui mängu algul. Raske on öelda, kas kindlana tundunud edu vajus ära taktikaliste möödalaskmiste tõttu või hakkas Zopp lihtsalt rohkem eksima.

Nii Zopp kui ka Olivo lõid 8 ässa, aga eestlane tegi 4, argentiinlane 6 topeltviga. Mõlema esimene serv õnnestus keskpäraselt (Olivo 55 ja Zopp 50%), kuid Eesti esireket võitis sellelt pisut rohkem punkte (vastavalt 75 ja 73%). Kuid peamine erinevus tuli teise pallingu punktide osas – Zopp 55 ja Olivo 36%. Samuti oli Zopp edukam murdepallide realiseerimises, temal 10st 4, vastasel 12st 2.

Kolmandas ringis kohtub Zopp prantslase Tristan Lamasine’iga (ATP 286.), kes on turniiril 16ndana asetatud. Nad on varem korra omavahel kohtunud – 2016. aasta US Openi kvalifikatsiooni avaringis Zopp kaotas Lamasine’ile 4:6, 4:6.

scroll to top