Draamat kui palju: Muguruza päästis matšpallid, Barty pealtvaatajana poolfinaali!

Garbine Muguruza päästis matšpallid. / Foto: AFP/Scanpix

Zhuhai Elite Trophy, kuhu kogunesid maailma parimad naistennisistid väljaspool esikaheksat, tõi alagrupiturniiri viimasel päeval kaasa hulga huvitavaid sündmusi, mille tulemusena jõudsid poolfinaali Ashleigh Barty (Austraalia) ja Garbine Muguruza (Hispaania).

Päeva esimeses kohtumises alistas Caroline Garcia (Prantsusmaa) Orhidee alagrupis kerge üllatusena Arina Sabalenka (Valgevene) 6:4, 6:4. See oli üks väheseid tulemusi, mis kumbagi ei rahuldanud, sest tekkinud “surnud ringis” oli parim geimide vahe (+1) hoopis Bartyl, kes eile võitis Garciat 6:3, 6:4. Sabalenka geimide võidud-kaotused olid nullis, Garcial -1.

Olukord, kus prantslanna enam alagrupivõitu püüda ei saanud, tekkis teises setis seisul 6:4, 4:3, sest nüüd ei oleks teda enam kaks geimivõitu aidanud. Kuid alagrupivõit annab ka raha ja punkte, mistõttu Garcia võitles lõpuni, võttis oma servigeimid ära ja aitas sedaviisi Barty poolfinaali.

Päeva teises mängus võideldi Kameelia alagrupi esikohale omavahel, sest nii Muguruzal kui ka Läti tennisistil Anastassia Sevastoval oli kirjas üks võit. Muguruza sai teistkordselt sel turniiril võidu pärast avaseti kaotust, seekord numbritega 6:7, 6:2, 7:6. Pärast kehva teist setti kutsus Sevastova massööri, et ta aitaks seljavalu leevendada, kuid tundus siiski, et otsustavat setti sai lätlanna täisjõuga mängida. Ta juhtis 2:0, Muguruza murdis tagasi, aga uuesti pääses Sevastova pärast murret servima seisul 5:4. Selles geimis oli tal kasutada kolm matšpalli, kuid Muguruza külmavereline ründemäng tõi tulu ja hispaanlanna päästis geimi. Tie-break’is oli Muguruza juba kindlalt üle 7:1.

Reedeses kolmandas kohtumises alistas Asalea alagrupis Qiang Wang (Hiina) Madison Keysi (USA) 1:6, 6:3, 6:1. Kuid Keysile piisas ühe seti võitmisest, et pääseda poolfinaali. Ta juhtis teises setis veel oma pallingul 3:2, 40:0, kui järsku mäng pöördus. Võimalik, et Keysi häiris ka mingi väiksem vigastus, sest lõpus ta liikus üsna vaevaliselt. Ühe võidu saanud mängijad reastusid selliselt: Keys settide vahe 3:2, Wang 3:3 ja Darja Kasatkina (Venemaa) 2:3.

Nii juhtus seekord kolmes grupis, et kõik võistlejad kogusid ühe võidu – teatavasti lõppes eile sarnaselt ka Roosi grupp, kus mängis meie Anett Kontaveit. Eelmisel aastal lõppesid Zhuhais kõik alagrupiturniirid kindla järjestusega: mängijatel vastavalt 2, 1 ja 0 võitu. Ükski tugevaima loosigrupi mängijaist poolfinaali ei saanud. Teisest tugevusgrupist pääsesid edasi Keys (WTA 16.) Muguruza (17.) ja Görges (14.) ning kolmandast Barty (19.).

Poolfinaalides kohtuvad Muguruza – Keys ja Görges – Barty.