Dominic Thiem ei lasknud end Roger Federeril üllatada

Dominic Thiem. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pealkirjas tundub küll imelik, et Roger Federeri (Šveits, 4) võit Dominic Thiemi (Austria, 5) üle Madridi turniiri veerandfinaalis võinuks olla üllatus, aga kihlveokontorid pakkusid soosikuks Thiemi, kes võitiski 3:6, 7:6, 6:4.

Federerile oli mäng justkui kaheksandikfinaali peegelpilt. Seal sai ta oma karjääri 1200. mänguvõidu prantslase Gael Monfilsi üle, kuigi vastasel oli kaks matšpalli. Täna oli kaks matšpalli Federeril, aga ta kaotas mängu.

Enne kohtumist oli omavaheliste mängude seis Thiemi kasuks 3:2, kusjuures austerlane oli jõudnud võita Federeri kolmel erineval väljakukattel. Saviliival oli varem kohtutud vaid korra ja 2016. aastal Rooma turniiril oli Thiem jäänud peale 7:6, 6:4. Ka eelmise omavahelise kohtumise oli Indian Wellsis võitnud Thiem. Austerlane oli kindlasti soosik ka sel põhjusel, et võitis nädal tagasi Barcelona poolfinaalis Rafael Nadali (Hispaania, 2), kes liivaväljakul naljalt kellelegi ei kaota.

Kuid täna tegi esimeses setis ainsa murde Federer ja kuigi teises setis oli Thiemil 5 murdepalli ning Federeril mitte ühtki, otsustati sett ikkagi tie-break’is. Federer juhtis 3:0, jäi taha 4:6 ja 6:7, siis läks uuesti juhtima 8:7. Teine matšpall oli Federeril seisul 10:9. Samal ajal oli Thiemil kokku kuus settpalli ja neist viimase ta realiseeris, võites umbes nelja tavalise geimi pikkuse tie-break’i 13:11.

Otsustavas setis oli murdeid rohkem. Thiem suutis esimesena kätte saada Federeri servigeimi, aga šveitslane vastas peagi samaga. Kuid seisul 4:4 õnnestus Thiemil otsustav murre, mis tõi pärast oma pallingu hoidmist väärt võidu.

Kui geime võideti võrdselt, siis punktidega jäi Thiem napilt peale 102:100. Austerlane servis pisut paremini, ta lõi 8 ässa ja tegi 1 topeltvea, Federer vastavalt 6 ja 3. Esimene serv õnnestus Federeril 72 ja Thiemil 70%, aga punkte sai esimeselt pallingult Thiem 81 ja Federer 79%. Igatahes mõlemalt poolt kõvad numbrid! Murdepalle realiseeris Federer 5st 2 ja Thiem 12st 2.

Thiem kohtub poolfinaalis maailma esireketi Novak Djokoviciga (Serbia), kes – nagu ühes varasemas uudises märgitud – sai loobumisvõidu Marin Cilicilt (Horvaatia, 9). Teises poolfinaalis kohtuvad Rafael Nadal (Hispaania, 2) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 8), kes lülitas välja kolmandana asetatud Alexander Zverevi (Saksamaa) 7:5, 3:6, 6:2.