fbpx
Close

Kaia Kanepil on Rooma turniiri kvalifikatsioonis päris karm loos

Rooma linna vaade. / Foto: Internet

Kaia Kanepi alustab homme pärastlõunal Rooma Premier 5 turniiri kvalifikatsiooni, kus ta asetust ei saanud ning seetõttu peab mängima päris tugevate vastastega.

Valikvõistluse esimeses ringis kohtub Kaia Kristina Mladenoviciga (Prantsusmaa, kvalifikatsiooni 11. asetus). 2017. aastal kerkis Mladenovic korraks maailma esikümnesse, kuid pärast seda on olnud tal pikk mõõnaperiood. Tänavu on prantslanna mänginud pisut paremini kui mullu, aga madalseisust välja tulnud veel pole ja asub maailma edetabelis 63. kohal. Äsja sai Mladenovici treeneriks Sascha Bajin, kes viis Naomi Osaka maailma esireketiks, kuid isiklikel põhjustel läksid nende teed lahku.

Kui Kaial õnnestub Mladenovici võita, kohtub ta teises ringis tõenäoliselt tõusva tähe Amanda Anisimovaga (USA, WTA 53, kvalifikatsiooni 2. asetus). Tõsi, pole kindel, kas Anisimova saab jagu teisest tõusvast tähest Anastassia Potapovast (Venemaa, WTA 81.), kuid kindlasti on mõlemad noored mängijad mingil viisil Kaiale ohtlikud.

Roomas algavad homme mängud Eesti aja järgi kell 11 ning Kanepi ja Mladenovici mäng on järjekorras kolmas. Võib oletada, et kohtumine algab kella 14-15 vahel või pisut hiljem.

Kanepi ja 25-aastane Mladenovic on korra varem kohtunud, aga see toimus juba kuus aastat tagasi (kevad 2013) Oeirase liivaväljaku turniiril. Tollal oli Kanepi edetabelis märksa kõrgemal kui praegu ning Mladenovic alles hakkas paremikku kerkima. Kanepi võitis tolle mängu 6:4, 6:3.

scroll to top