fbpx
Close

Bianca Andreescu loobus Grampians Trophy turniirist

– Bianca Andreescu | Foto: Reuters/Scanpix

Homme Melbourne’is kolmanda WTA 500 turniirina startival Grampian’s Trophyl pidi olema esimesena asetatud maailma kaheksas reket Bianca Andreescu (Kanada), aga ta võttis ennast turniirilt maha.

2019. aasta US Openi võitja Bianca Andreescu loobumistest on tekkinud juba kurb traditsioon. Juba oma eduka hooaja käigus hakkas Rumeenia päritolu kanadalannat vaevama põlvevigastus ja 2019. aastal mängis ta lõpuni vaid kaheksa turniiri. Et aga nende hulgas olid Indian Wellsi ja Toronto turniiri ning US Openi võidud, teenis Andreescu piisavalt punkte, mis koroonapausi tõttu muudetud rankinguarvestuse tõttu püsivad tema kontol siiamaani. Aga 2020. aastal ei mänginud Andreescu ühtki mängu, ehkki juttu tema naasmisest oli. Ja samamoodi on jutud jäänud juttudeks seni ka 2021. aastal – ei saa enam kindlalt loota, et Andreescu Australian Openilgi naaseb.

Kunagine maailma esireket ja slämmivõitja Lindsay Davenport arvas siiski Tennis.com veebikülje vahendusel, et kahenädalane range karantiin ilma treeninguvõimaluseta oli just põlvevigastusest taastuvale mängijale kõige raskem – talle võis liikumisvaegus mõjuda eriti kurnavalt. “Olen kuulnud, et ta treenis Araabia Ühendemiraatides väga tõsiselt ja intensiivselt ning oli valmis naasma,” lisas Davenport.

Grampian’s Trophy tabel tehti nüüd selliselt ümber, et Andreescu kohale paigutati viiendana asetatud Maria Sakkari (Kreeka), kelle kohale omakorda tuli austraallanna Ellen Perez, kes on paarismängu maailma edetabeli 47., aga üksikmängu ranking puudub. Anett Kontaveidi tabeliosa jäi samaks – vahet on ainult nii palju, et kui Eesti esireket jõuaks poolfinaali, siis seal ta enam Andreescuga kohtuda ei saaks.

scroll to top