fbpx
Close

EELVAADE | Kunagine andekas ameeriklanna, kes pole lootusi õigustanud

Christina McHale mängimas mullu sügisel Roland Garrosis. / Foto: AFP/Scanpix

Kaks nädalat ranges sundkarantiinis püsinud Anett Kontaveit alustab Melbourne’is oma WTA turniiri nimega Grampians Trophy ööl vastu kolmapäeva umbes samal ajal, mil täna mängis Kaia Kanepi.

Anetti mäng ameeriklanna Christina McHale’iga (WTA 82.) peetakse Melbourne Parki 8. väljakul teise mänguna, esimene algab Eesti aja järgi kell 1.30. Seega peaksime ootama Anetti väljakule alates kella kolmest ehk siis selle mängu vaatamiseks tuleks magamine katkestada.

Kontaveidi esimene vastane Austraalia turniiridel ei olnud noorteklassis küll nii edukas, kui Anett ise, aga tal on ette näidata maailma juunioride edetabeli 10. koht, USA noortemeistri (ainult oma riigi mängijate osavõtul) tiitel ja 2008. aasta Orange Bowli finaalipääs. Tollal 16-aastane McHale alistas teel finaali kaks mängijat, kes täiskasvanute klassis on olnud temast edukamad – Daria Gavrilova (Austraalia) ja poolfinaalis 2017. aasta US Openi tšempioni Sloane Stephensi (USA).

Koos Stephensi ja Melanie Oudiniga peeti McHale’i 1990ndate algul sündinud ameeriklannade põlvkonna üheks andekamaks mängijaks. Kui ta alustas juba 15-aastaselt mängimist täiskasvanute ITF-i turniiridel, kerkis ta kolm aastat hiljem WTA edetabeli 105. kohale ja 19-aastaselt (2011) oli tema kõrgeim edetabelikoht 42. Kui seda taas Anetti saavutustega võrrelda, siis meie mängija kerkis esmakordselt TOP50 sekka alles 21-aastaselt.

2012. aasta augustis, samal ajal kui Kaia Kanepi teenis oma karjääri kõrgeima edetabelikoha (15.), oli McHale peaaegu tema kannul, sest tõusis edetabeli 24. kohale. Aga huvitaval ja ameeriklanna enda jaoks nukral kombel jäigi see tema parimaks edetabelikohaks. Kui kuni 2017. aastani tembeldas McHale veel TOP 50 piiril ja selle sees, siis sama aasta mais langes ta sealt välja ja pole uuesti tagasi saanudki. Kolmel viimasel hooajal on McHale’i parim koht olnud 75.

McHale’i languse üheks põhjuseks on nimetatud kehva närvisüsteemi, ta on kaotanud palju mänge suurtest eduseisudest. Kuigi tema karjääri varasemal staadiumil sellist tendentsi märgata polnud. Siiski on McHale’il õnnestunud võita üks WTA turniiri 2016. aastal Tokyos ja korra mängida finaalis (2014 Acapulcos). Suure slämmi turniiridel on McHale algusest peale mänginud kahvatult. Edetabeli põhjal tema parim aasta 2012 oli ka slämmiturniiridel edukaim, siis jõudis McHale kolmel korral kolmandasse ringi. 2013. aasta US Open oli aga viimane slämmiturniir, kus McHale mängis kolmandas ringis, pärast seda pole ta seitsme aasta jooksul isegi teisest ringist enam edasi saanud.

Kui aga tulla veel tagasi 2013. aasta US Openi juurde, siis seal võitis McHale esimestes ringides Julia Görgest ja Elina Svitolinat ning asus 3. ringi teises setis Ana Ivanovici vastu servima seisul 5:4 matši võiduks. Aga McHale kaotas endale tüüpilisena selle geimi ja terve mängu.

2013. aastal kaotas Kontaveit McHale’ile Miami turniiri avaringis 2:6, 1:6, aga Eesti tennisist oli sel ajal maailma edetabelis alles 368. kohal, nii et seda tulemust ei saa kuigi tõsiselt võtta. Tõsisemalt võib aga võtta ehk seda, et McHale on tuntud kõva, aga samas ebastabiilse lööjana. Täpselt sellised sõnad iseloomustavad ka Aliaksandra Sasnovitšit, kes on saanud Anettile kõvaks pähkliks. Kuid iga mängija on oma stiili poolest erinev ning kuidagi ei saa eitada fakti, et Kontaveit on öises mängus üsna selge soosik.

Nii arvavad ka kihlveokontorid – näiteks ennustusportaal Paf on andnud Anetti võidukoefitsiendiks 1,29 ja McHale’ile 3,65 ehk siis eestlanna võidušansse hinnatakse umbes 75-protsendiliseks. Võib-olla arvatakse, et Anetti võiduvõimalused on isegi suuremad, aga tuleb silmas pidada kahenädalast karantiini, mis võib mängijaile erinevalt mõjuda ja pärast sellist olukorda ei ole vast ükski tulemus liiga suur üllatus. Võiks öelda nii: kui McHale võidaks Kontaveiti, siis ei oleks see suurem üllatus kui Kanepi võit Arina Sabalenka üle. Aga see teine tulemus ometi täna öösel teoks sai.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top