fbpx
Close

Suurfavoriit Iga Swiatek langes välja!

LInda Noskova oli tänase päeva suurim üllataja. / Foto: Reuters/Scanpix

Üllatuspommi lõhkas Austraalia lahtistel meistrivõistlustel täna 19-aastane tšehhitar Linda Noskova, kes alistas maailma esireketi Iga Swiateki (Poola) 3:6, 6:3, 6:4.

Tulemus on seda üllatuslikum, et Swiatek asus juhtima. Teises setis oli Swiatekil murdepall nii seisul 2:2 kui ka 3:3, aga ta kaotas ise hoopis servi kaheksandas geimis, mis otsustas. Kolmandas setis tegid algul mõlemad ühe murde, aga Noskova murdis uuesti seisul 3:3. Ja tal ei tekkinud mingeid raskusi viimase kahe servigeimi hoidmisega – tavaliselt just seti viimastes geimides on Swiatek kõige ohtlikum. Näiteks Danielle Collinsi (USA) vastu oli ta teise ringi mängu otsustavas setis isegi kahe murdega taga, aga ikka võitis.

“Tundsin, et kõik oli minu kontrolli all, kuni ta teises setis murdis mu servi,” ütles Swiatek. “Mul oli võimalusi, aga ei kasutanud neid, seega häbi mulle. Mõnikord ka kiirustasin, ma ei mänginud intuitiivselt ja loomulikult.”

“Tean, et olen viimase pooleteise aasta jooksul oma mängu kõvasti parandanud. Usun enda võimetesse ja ma ei tulnud täna pingevabalt mängima, et mul pole midagi kaotada. Olen varem ka tugevaid mängijaid võitnud, aga kui tagasi mõtlen, võis see olla ka juhus, sest tegelikult ei olnud mul kunagi varem päris 100% usku nendes kohtumistes,” rääkis Noskova, kes tänaseks mänguks valmistus põhjalikult ja tundis ka pinget, kuid oli selle võrra rohkem võitluseks valmis.

Noskova võitis Swiateki vastu isegi äralöögid (34:33), mis on ka väga üllatav. Kuna serviässad kuulusid Noskovale 10:4, sooritas tagajoonelt rohkem äralööke siiski Swiatek.

Nii üllatav kui see ka pole, sai naiste üksikmängu tabeli ülemises pooles TOP16 mängijaist, kes asetuse põhjal ju peaks jõudma 1/8 finaali, nii kaugele ainult Qinwen Zheng (Hiina, 12). Võib-olla on tema suurim favoriit pääsemaks finaali, aga tabeli ülemises pooles on ka kahekordne Austraalia lahtiste võitja Viktoria Azarenka (18), kes täna võitis Jelena Ostapenko (Läti, 11) 6:1, 7:5. Tabeli alumises pooles pääses TOP16 naistest edasi kolm, seegi pole suur number. Nii on praegu suurimad soosikud tabeli alumise poole liidrid Arina Sabalenka (2) ja Coco Gauff (USA, 4).

Meeste üksikmängus on täpselt vastupidi – 16st tugevaimast pääses 1/8 finaali 11 ja lisaks neile Cameron Norrie (Suurbritannia, 19) ja Adrian Mannarino (Prantsusmaa 20), kes ei ole TOP16st kuigi kaugel. Norrie lülitas 6:4, 6:7, 6:4, 6:3 võiduga välja Casper Ruudi (Norra, 11). 16 parema hulka said ka kaks täielikku üllatusmeest Arthur Cazaux (Prantsusmaa, ATP 122.) ja Nuno Borges (Portugal, 69.). Neist Borges alistas 6:7, 6:4, 6:2, 7:6 viimasel ajal väga heas vormis olnud Grigor Dimitrovi (Bulgaaria, 13), kes novembris mängis Pariisi Masters 1000 turniiri finaalis, aga kaks nädalat tagasi võitis Brisbane’i ATP 250 turniiri.

Kõige kergema tööpäeva sai täna Carlos Alcaraz (Hispaania, 2), kes seisul 6:1, 6:1, 1:0 sai loobumisvõidu 18-aastaselt Juncheng Shangilt (Hiina).

scroll to top