fbpx
Close

Zverev oli raskustes, aga kõik favoriidid võitsid

Pärast mängu laulis Alexander Zverev täna 64-aastaseks saanud samanimelisele isale sünnipäevalaulu. / Foto: EPA/Scanpix

Meeste üksikmängus jõudsid Austraalia lahtistel veerandfinaali ainult maailma TOP12 mängijad.

Kuus maailma parimat on veerandfinaalis esindatud ja lisaks neile 9. reket Hubert Hurkacz (Poola) ja 12. reket Taylor Fritz (USA), kes nii-öelda seitsmendat ja kaheksandat meest (kreeklane Stefanos Tsitsipas ja norralane Holger Rune) asendasid, muidu olnuks “täismäng”.

Täna 1/8 finaalis mänginud meestest oli kõige raskem vastane Alexander Zverevil (Saksamaa, 6), kellel tuligi kõige kauem heidelda. Zverev alistas Cameron Norrie (Suurbritannia, 19) 7:5, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6. Norrie oli kogu aeg tagaajaja osas. Viigistas pärast esimest ja kolmandat setti ning sai ka otsustavas murde tagasi. Aga tie-break’i kaotusseisust Norrie välja ei tulnudki, kui Zverev seisult 2:2 spurtis ette 8:2. Norrie võitis tie-break’is (10:3) oma servil ainult ühe punkti.

Zverevi esimene serv töötas terve mängu paremini: ta võitis ässad 15:10, esimese servi õnnestumisprotsendi 76 vs 63 ja esimese servi punktid 76% vs 69%. Teisel servil oli Zverev kehvem (44 vs 52%), aga kuna tal tuli pika mängu jooksul teine serv appi võtta ainult 36 korral, siis see nii palju tema tulemust ei mõjutanud.

Saksamaa mees võitis sel turniiril teist korda otsustava seti tie-break’i. Närvid on tal otsustaval hetkel hästi vastu pidanud. “See on suur slämm, kõik mängivad siin oma parimat tennist. Cam (Norrie – toim.) mängis muidugi suurepärast tennist ja mul on väga hea meel, et pääsesin edasi,” ütles Zverev.

Kõige kindlamalt sai favoriitidest edasi Carlos Alcaraz (Hispaania, 2), kes võitis Miomir Kecmanovici (Serbia) 6:4, 6:4, 6:0. Algul sai Kecmanovic kuidagi vastu, aga kolmandas setis ei aidanud midagi – nurkast nurka tugevad löögid ja osavad stopid jooksis hispaanlane kõik välja ja enam polnud serblasel mingit rohtu, kuidas punkte võita. Äralöögid võitis Alcaraz koguni 42:13.

Daniil Medvedev (3) alistas Nuno Borgesi (Portugal) 6:3, 7:6, 5:7, 6:1 ja Hurkacz Arthur Cazaux’ (Prantsusmaa) 7:6, 7:6, 6:4. Sealjuures alustas Cazaux mängu murdega ja juhtis 3:0, aga Hurkacz viigistas ja juhtis tie-break’i alates seisust 3:2, kuigi lõpuks võitis vaid 8:6.

Naiste üksikmängus on aga tabeli ülemine pool täiesti pea peale pööratud. Võime küsida, et kus on Iga Swiatek ja Jelena Rõbakina, aga kui nemad edasi ei saanud, võinuks ju saada mõned muud staarid. Kuid ei õnnestunud neilgi – Australian Openi kahekordne võitja Viktoria Azarenka (18) kaotas täna Dajana Jastremskale (Ukraina) 6:7, 4:6 ja Elina Svitolina (Ukraina, 18) Linda Noskovale (Tšehhi) seisul 0:3 loobumisega. Kolmandana sai edasi venelanna Anna Kalinskaja, kes praegu neutraalsena mängivat riiki ainsana veel naiste üksikmängus esindab.

Tõsi, konkurentsis püsib veel Qinwen Zheng (Hiina, 12), kes alistas Oceane Dodini (Prantsusmaa) 6:0, 6:3. Nüüd peaks ta olema suurfavoriit pääsemaks finaali, aga kui enne veel tugevamad välja langesid. poleks ju ootamatu, kui Zheng sinna ei jõua.

scroll to top