fbpx
Close

ATP Cup algab eeloleval ööl kolmes Austraalia linnas

Alexander Zverev tuleb ATP Cupi avapäeval väljakule. / Foto: AP/Scanpix

Esmakordselt peetav võistkondlik ATP Cup saab avalöögi Eesti aja järgi eeloleval ööl, kui Austraalias on juba hommik.

Nagu varem tutvustasime, mängitakse ATP Cupil kuues neljaliikmelises alagrupis ning 3.-8. jaanuarini paaritutel kuupäevadel C-, D- ja F-grupis ning paariskuupäevadel A-, B- ja E-grupis. Kuna turniir toimub kolmes linnas, siis ühel päeval toimub igas linnas kaks sama alagrupi kohtumist, mis koosneb kahest üksik- ja ühest paarismängust. Nagu juba kirjutasime, on reglement sarnane Davis Cupi finaalturniiriga, kus samamoodi pääses igast alagrupist edasi võitja ning lisaks kaks paremat teise koha meeskonda. Erinevus oli vaid selles, et Davis Cupi finaalis osales 18 meeskonda ja alagrupid olid kolmeliikmelised.

Esimesel päeval alustavad Sydneys hommikul (ehk siis Eesti aja järgi öösel) C-grupi avavoorus Belgia – Moldova ja õhtupoolikul (meil hommikul) Suurbritannia – Bulgaaria. Selged soosikud on neis paarides esimesena nimetatud tiimid, sest Moldova ja Bulgaaria teine reket on maailma edetabelis vastavalt 818. ja 423. kohal.

Perthis on D-grupis vastamisi USA – Norra ja Venemaa – Itaalia. Suurriigid on neis kohtumistest favoriidid. Kui Itaalial mänginuks kaasa maailma 8. reket Matteo Berrettini, võinuks nad anda Venemaale võrdse lahingu, aga nüüd peaksid Daniil Medevdev (5.) ja Karen Hatšanov (17.) olema vastastest üle.

F-grupp mängib Brisbane’is ja seal kohtuvad Kreeka – Kanada ja Saksamaa – Austraalia. Neis mängudes peaks põnevust olema rohkem. Kanadal ja Austraalial on kaks tennisisti TOP30 seas, kuid Kreeka ja Saksamaa esireketid (vastavalt Stefanos Tsitsipas ja Alexander Zverev) esikümnes.

Vaadake esimese päeva kohtumiste koosseise siit.

scroll to top