fbpx
Close
PAF.ee

Ashleigh Barty teenis karjääri parima turniirivõidu

Ashleigh Barty. / Foto: AFP/Scanpix

Ashleigh Barty (Austraalia, 12) alistas Miami turniiri finaalis Karolina Pliškova (Tšehhi, 5) 7:6, 6:3 ning esmakordselt karjääri jooksul võitis Premier Mandatory taseme võistluse.

Servigeimides mängis Barty isegi veenvamalt kui poolfinaalis Anett Kontaveidi vastu, ehkki tuleb ka tunnistada, et tõrje pole Pliškova parim mänguelement. Tšehhitar murdis Barty pallingu esimese seti algul, aga siis sai Barty murde tagasi ja edaspidi valitses mängu. Eriti teises setis oli Barty oma pallingul väga kindel, aga Pliškova serv näis üsna haavatav. Barty tegi kaks murret ja oli ühes vastase servigeimis veel edule lähedal.

Barty, kes tundub maailma esikümnes, kuhu ta nüüd esmakordselt jõudis, ka üks vaimselt kindlamaid mängijaid, realiseeris paremuse vääramatult – ei mingit võidukartust nagu paljudel naismängijatel ette tuleb. Kokku lõi Barty koguni 15 ässa, sai esimest pallingut sisse 63% ja realiseeris esimese servi punktidest 86% – väga hea tulemus. Võrdluseks: Anetti vastu lõi Barty ainult 3 ässa ja esimene palling õnnestus 50%. Murdepalle realiseeris Barty 9st 3 ja Pliškova 2st 1 – tšehhitari mõlemad murdepallid olid esimese seti kolmandas geimis.

Maailma edetabelis kerkis Barty üheksandaks, ent see oli kindel juba pärast poolfinaali. Ameeriklannast Sloane Stephensist on tal puudu vaid 12 punkti, aga edetabeli seitse esimest on Bartyst parajalt ees. Euroopa liivahooajalt Bartyl eriti punkte kaitsta pole, ent need turniirid ja aeglase põrkega väljakukate ei kuulu ka austraallanna lemmikute hulka. Siiski võib uskuda, et ta jõuab tänavu kaugemale, kui mulluse Madridi turniiri ja Roland Garrosi 2. ning Rooma 1. ring.

scroll to top