Vanad tegid noortele säru Miami turniiri poolfinaalis

Miami turniiri tiitlikaitsja John Isner jõudis taas finaali. / Foto: Internet

Miami turniiri meeste üksikmängu poolfinaalides oli tõeline vanad vs noored duell, kus kogenumate poole üks mängija Roger Federer (Šveits, 4) oli sama vana (37), kui nende kaks vastast kokku (18+19).

Federeril endal ei tekkinud suuri raskusi 19-aastase Denis Shapovalovi (Kanada, 20) alistamisega 6:2, 6:4. Ainult teise seti teises geimis oli Shapovalovil kaks murdepalli, ülejäänud ajal tegutses Federer oma pallingul laitmatult. Vastase servi murdis Federer kõigis kolmes geimis üsna veenvalt, isegi 40:40 seisu neis geimides ei tekkinud.

Kuid hoopis teisest puust oli John Isneri (USA, 7) mäng 18-aastase Felix Auger-Aliassime’iga (Kanada), mis lõppes 7:6, 7:6. Mõlemas setis oli Auger-Aliassime murdega ees, ta juhtis esimeses setis 5:3 ja teises 5:2. Seega oli Isnerile mõlemal juhul jäänud vaid üks võimalus tagasi murdmiseks, aga selle kasutas ameeriklasest tiitlikaitsja ära, sest neis olulistes geimides servis noor kanadalane halvasti.

“Sellist šanssi ei tohiks raisata, kui sa kahel korral servid seti võiduks,” ahastas Auger-Aliassime. “Kindlasti tuli see närvidest. Mulle oleks justkui viirus kallale tulnud, ei saanud enam teist pallingut sisse.” Noormees tegi esimeses setis seisul 5:4 pallingul koguni kolm topeltviga, kusjuures eelnevas neljas oma servigeimis polnud ta teinud ühtki. Teise seti tähtsas pallingugeimis tegi ta topeltvea seisul 15:30 ja siis vastase murdepallil lõi mitte just keerulise lendpalli võrku.

Isner võitis Miami Openi mullu esimest korda ja tal on nüüd võimalus punkte kaitsta, et jääda püsima maailma edetabelis 8. kohale. Esikümnes püsimise kindlustas Isner juba reedeõhtuse poolfinaali võitmisega.

Federer on Miami Openi võitnud vaid kolm korda (2005, 2006, 2017) ehk kõigil neil aastatel, mil ta tegi ka nn Sunshine Double’i, võites ka Indian Wellsi turniiri. Kuid Indian Wellsist on šveitslasel lisaks kaks esikohta. Tänavu Federer enam duublit teha ei saa, sest Indian Wellsis võitis austerlane Dominic Thiem.