Ashleigh Barty on Anett Kontaveidi poolfinaalivastane

Ashleigh Barty / Foto: AFP/Scanpix

22-aastane austraallanna Ashleigh Barty (12) alistas Miami turniiri veerandfinaalis pika vihmapausi tõttu kohaliku aja järgi uue päeva esimese tunnini veninud mängus Petra Kvitova (Tšehhi, 3) 7:6, 3:6, 6:2 ja kohtub nüüd poolfinaalis Anett Kontaveidiga (21).

Mängu alustati kohaliku aja järgi kell 19.45 (Eestis kell 1.45), aga kolmanda geimi ajal algas vihmasadu, mis kohtumise umbes 2,5 tunniks katkestas. Nii veniski mäng üle kesköö, sest kokkuvõttes tuli ka puhast mänguaega väga palju – 2 tundi ja 32 minutit.

Servimurdeid ei nähtud nii palju nagu Kontaveidi ja Su-Wei Hsiehi mängus, aga igas setis neid ikka natuke oli. Esimeses setis murdis algul Kvitova (seisul 2:2), aga kohe järgmises geimis sai Barty murde tagasi. Tie-break’is oli austraallanna taga 2:5, kuid võitis 8:6. Teises setis asus Kvitova 3:0 juhtima. Kohe, kui Barty teenis murde tagasi, sai Kvitova taas kätte austraallanna servigeimi ja hoidis edu seti lõpuni.

Otsustav sett oli sarnane, kuid lihtsalt vastupidine. Nüüd juhtis Barty 3:0 ja Kvitova tuli järele 3:2. Murded olid tasa, aga järsku sai mäng kiire lõpu – Barty loovutas järgmises kolmes geimis (neist kaks Kvitova servil) vaid ühe punkti ja lõpuks võitis suhteliselt kindlalt.

Kaotuse tõttu läks Kvitoval kaduma võimalus tõusta esmakordselt maailma esireketiks. Uut šanssi ei tule ilmselt nii pea, sest aprillis-mais on Kvitoval kaitsta Praha ja Madridi turniiri (samuti Premier Mandatory nagu Miami Open) võidupunktid. Barty aga tõusis maailma edetabelis üheksandaks ning see koht enam muutuda ei saa. Austraallanna jõudis TOP 10 sekka esimest korda karjääri jooksul.

Kontaveidi ja Barty omavaheliste mängude statistika annab seisuks 2:0 eestlanna kasuks, aga peab veel täiendavalt uurima, kas nad noorteklassis rohkem ei kohtunud, kui Roland Garrosi noorteturniiril, kus Anett võitis. Lisaks sai ta kolmes setis Bartyst jagu 2014. aasta Wimbledoni kvalifikatsioonis. Kui neljapäeval kirjutame eelloo, siis anname põhjaliku info.