Armutu Djokovic lausa purustas Pouille’i

Novak Djokovic. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pühapäeval on tennisesõpru Australian Openi viimasel päeval ootamas tõeline maiuspala, kui finaalis kohtuvad maailma edetabeli kaks paremat mängijat Novak Djokovic (Serbia) ja Rafael Nadal (Hispaania).

Nadalil on küll finaali eel üks täiendav puhkepäeva, aga ilmselt pole sellel mingit vahet, sest Djokovic sai täna sedavõrd kerge tööpäeva, kui alistas prantslase Lucas Pouille’ (28) 6:0, 6:2, 6:2.

Mäng kestis ainult tunni ja 22 minutit ning selle kirjeldamisel pole mõtet, sest Djokovic oli igas komponendis kindlalt üle. Kui mõnes geimis Pouille suutiski vastasele pisut survet avaldada, siis see oli pigem juhuslik. Djokovic tegi kohtumise jooksul ainult viis lihtviga. Võib arvata, et Pouille’ile veerandfinaalis kaotanud Milos Raonic saanuks tänu tugevamale servile rohkem Djokovicile vastu, aga võidulootusi poleks temalgi olnud.

Djokovic ütles mängujärgses intervjuus Jim Courierile, et kõik toimis vastavalt mänguplaanile. “Lucase jaoks oli tänane matš pisut karm, aga ta mängis hea turniiri,” lisas Djokovic. Aasta tagasi langes serblane Australian Openil välja juba 4. ringis ja läks pärast seda õlaoperatsioonile. Courier küsis, kas ta kujutas siis ette, eta aasta hiljem seisab ta siin taas finalistina. “Jah,” ütles Djokovic ja pisut muigas. “Usun alati endasse, ehkki annan aru, et midagi kindlat polnud. Pigem oli tollal tõenäoline, et nii hästi ei lähe.”

Eurospordi ekspert Mats Wilander nimetas Djokovici esitust imeliseks. “Ta teeb kõike nii hästi, jõuab igale poole, et ei kujuta ette, kuidas teda saab üldse võita,” märkis Wilander. Rootslane lisas, et Pouille saanuks siis osutada visamat vastupanu, aga ilmselt ei olnud vastase niisuguseks esituseks valmis. “Pouille üritas tempot tõsta, aga pallid tulid veel kõvemini tagasi. Ta oleks pidanud hoopis mängu natuke aeglustama, siis oleks rohkem geime võinud võita,” arvas Wilander.

Courier ütles väljakuintervjuus, et ta mäletab Djokovici ja Nadali finaali Melbourne’is aastast 2012. “Ma ei ole nii head tennist kunagi näinud, kui selles mängus, kus sa võitsid ja kohtumine kestis 5 tundi ja 53 minutit,” märkis Courier. “Oleksin ka sellele mängule pileti ostnud,” naljatas Djokovic.

Tegelikult on 2012. aasta ainus, kus Djokovic ja Nadal on varem Australian Openi finaalis kohtunud. Ülejäänud kordadel on Djokovic alistanud Andy Murray (3 korda), Roger Federeri ja Jo-Wilfried Tsonga. Pühapäeval läheb ta püüdma seitsmendat tiitlit, mis oleks rekord, sest seni jagab Djokovic esikohta Roy Emersoni ja Federeriga, kellel on samuti 6 turniirivõitu.

Djokovici ja Nadali vastasseisust me siin rohkem ei pajata, Tennisnet kirjutab finaalieelsel päeval ehk homme eraldi eelloo nende kahe mehe üle 10 aasta kestnud heitlustest. Ütleme ainult seda, et omavaheliste mängude seis on hetkel 27:25 Djokovici kasuks.