fbpx
Close

Tsitsipas Nadalist: ta on nagu teisest dimensioonist

Stefanos Tsitsipas. / Foto: EPA/Scanpix

Australian Openil väga hea turniiri mänginud Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 14) tunnistas pärast poolfinaali 2:6, 4:6, 0:6 kaotust Rafael Nadalile (Hispaania, 1), et vastane oli justkui teisest dimensioonist.

“Ma ausalt ei oska öelda, mida võiksin õppida sellest mängust,” märkis Tsitsipas. “Ma ei olnud isegi lähedal millelegi. Tekkis väga imelik tunne: olin ju üldiselt mänginud väga hea turniiri, aga nüüd jäi mulje, et ma poleks saanud tema võitmiseks midagi teha. Ta on nagu teisest dimensioonist: ei lase sul üldse oma rütmi kätte saada ja mängib hoopis teistsugusel viisil. Pole näinud ühtki teist mängijat, kes suudab sinu mängu sedavõrd halvata. Ütleksin selle kohta: erakordne anne.”

Tsitsipas ütles, et sellisel viisil ei oleks ta soovinud turniirilt lahkuda, aga üldiselt on tal Austraaliast kaasa võtta ka palju häid mälestusi, eriti Roger Federeri alistamisest. “Aga viimases mängus tundsin nagu pea oleks tühi. See oli eriti imelik, sest tavaliselt ei ole ma kunagi mängu sees olles tundnud, et ei suuda ärgata, ei suuda liikuda nii nagu tahaksin. Aga sellegi peab Nadali arvele kirjutama,” märkis Tsitsipas.

Ilmselt võib Lucas Pouille täna sama öelda Novak Djokovici kohta, seega on huvitav näha, kuidas “teise dimensiooni mängijad” omavahel hakkama saavad. Kuid kaudselt Tsitsipas siiski tunnistas, et nii kaua, kui eelmise põlvkonna tipud veel säravad, pole noortel lootust nende mängumaale nina pista.


scroll to top