fbpx
Close

Kahe endise maailma esireketi hinnang Naomi Osakale

– Naomi Osaka / Foto: EPA/Scanpix

Äsja oma neljanda suure slämmi turniiri võitnud Naomi Osaka esitus on jätkuvalt kõneaineks. Arvestades tema vanust (23), siis võib temast saada naiste tennise valitseja lähiaastatel. Sellisele staatusele pretendeerivat “kandidaati” naiste tennises pole ammu olnud. Aeg näitab, kas sellel väitel on mingit jõudu või ei.

Endine maailma esireket ja Eurospordi tenniseekspert rootslane Mats Wilander on väga optimistlik Naomi Osaka tuleviku osas: “Kõik märgid näitavad, et Osaka võidab vähemalt kümme suure slämmi turniiri. Ma arvan, et ta suudab neid võtta kümme miinimum… Ta liigub väga hästi ja on füüsiliselt väga tugev ega tundu olevat aldis vigastustele. Ta reageerib võitudele väga vaoshoitult, mis tähendab, et ta tahab veel rohkem võita.”

Suures plaanis on sama meelt ka naiste endine maailma esireket belglanna Justine Henin: “Usun, et naiste tennises on sündimas uus valitseja. Osaka on võimeline selleks saama, ta on avanud uued mõõtmed tennises. Ta on karismaatiline ning tal pole peaaegu ühtegi nõrka kohta. Jah, mõnikord on ta mäng ebastabiilne ja ta võib teha palju lihtvigu. Kuid mulle avaldab muljet, et kui tal on vaja, siis ta tõstab taset ja hakkab hästi servima. Ta käitub nagu tõeline meister. Olen veendunud, et ta võidab rohkem suure slämmi tiitleid.”

scroll to top