fbpx
Close

Vigastuste küüsi langenud Lucas Pouille avaldas, mis oli tema suurim hirm

– Lucas Pouille | Foto: imagoimages/PanoramiC/Scanpix

Prantsuse tennisetäht, endine maailma esikümne mängija Lucas Pouille ütles, et suhtub hetkel tervisesse tõsisemalt, kui kunagi varem.

2019. aasta lõpus käis Pouille operatsioonil ning lootis, et 2020. aastal on ta ATP-karussellil tagasi. Paraku tõmbas tema plaanidele kriipsu peale koroonapandeemia, sest prantslase ainsaks matšis jäi märtsis Indian Wellsis kaotatud kohtumine ameeriklase Noah Rubini vastu.

Suvel tegi Pouille paar mängu Patrick Mouratoglou korraldatud Ultimate Tennis Showdownil, kaotas mõlemad kohtumised ning loobus edasisest turniirist. Pouille teatas, et peab minema küünarnukioperatsioonile. Pärast seda pole prantslane ühelgi turniiril osalenud.

„Võttis tükk aega, enne kui ma sain normaalselt servida. Varem, kui mul küünarnukk haiget tegi, ma lihtsalt ei hoolinud ning mängisin läbi valu. Surusin hambad kokku ja mängisin. Olen nüüd hoolikam, eriti oma parema õla, küünarnuki ja randme suhtes,“ sõnas Pouille intervjuus Le Parisienile.

Pouille avaldas oma suurima hirmu

Enne küünarnukioperatsiooni teatas Pouille, et pelgab lõikust. Küünarnukk, teadagi, on tennisemängijate jaoks äärmiselt tundlik ja õrn liiges.

„Jah, mõte sellest, et ma ei pruugi enam kunagi võimeline olema sajaprotsendiliselt servima, tekitas minus hirmu. Kuid ma usaldasin kirurgi ning sain toetust ka lähedastelt.“

Pouille on hetkel maailma edetabeli 71. kohal. Ta kavatseb tipptennisesse tagasi tulla rahulikult, ega ei pane endale liigseid pingeid peale.

„Ma ei sea endale saavutamatuid eesmärke. Võtan asjade kulgu samm-sammult, ega kiirusta. Kindlasti ei satu ma paanikasse, kui kohe resultaate ei tule,“ kinnitas Pouille.

Pouille mainis, et talle meeldib koos treenida Prantsusmaa tõusva staari Ugo Humbert`iga, vahendas Tennisworld.

„Mida rohkem me koos treenime, seda paremaks ma lähen. Humbert`il on piisavalt entusiasmi ja kirge, et tennisetaevas särada. Loodan, et nii temal, kui teistel Prantsusmaa noormängijatel läheb lähitulevikus hästi ning nad saavutavad suurepäraseid tulemusi. Kui keegi mängib minust paremini, siis see on minu jaoks motiveeriv,“ ütles 26-aastane prantslane.

scroll to top