Anett Kontaveiti ja Alize Cornet’i mäng Caenis kujunes kolmesetiliseks

– Alize Cornet / Foto: AP/Scanpix

Kolmapäeva õhtutundidel kohtus Anett Kontaveit Prantsusmaal Caeni näidisturniiri finaalis kohaliku tennisisti Alize Cornet’ga. Mõlemad lülitusid konkurentsi alates poolfinaalist, kui eile alistati endast edetabelis kaugel tagapool seisvad mängijad.

Anett Kontaveit (WTA 7.) oli enne Caeni kogenud 31-aastase Alize Cornet’ga (WTA 60.) kohtunud kolmel korral. Neist kahes mängus oli võidukas küll prantslanna, ent silmas tuleb pidada, et viimati oldi vastamisi kolm ja pool aastat tagasi. Karjääri jooksul 6 WTA turniiri võitnud Cornet on maailma edetabelis parimal juhul asunud 11.kohal. Kõigil neljal Suure slämmi turniiril on ta jõudnud vähemalt neljandasse ringi.

Avasett kulges tasavägiselt, alates seisust 2:2 nähti vastastikku mitu servimurret, kuid keegi tennisistidest ei suutnud vahet kahegeimiliseks kasvatada. Seti pikimas geimis, seisul 5:6 ja omal pallingul, suutis Kontaveit mitu settpalli küll pareerida, ent kindlamini mänginud Cornet võttis siiski oma ning avasett talle 7:5. Kuigi äralööke (24-7) sooritas Kontaveit üle kolme korra rohkem, siis nii lihtvigu (17-1) kui ründelöökidel eksimusi (16-12) tegi ta vastasest oluliselt enam.

Teise seti alguses muutus Kontaveidi mäng agressiivsemaks ja kuigi geimid kujunesid üsna tasavägisteks, suutis ta just geimi lõpud enda kasuks pöörata. Kaks servimurret viisid Kontaveidi ette 4:1. Järgmine geim paraku ebaõnnestus meie tennisistil, kaks topeltviga ja üks lihtne eksimus võrgus tähendasid pallingugeimi loovutamist. Siit edasi hakkasid geimi lõpud hoopis prantslannale minema ja võtmesõnaks ehk tema sitke kaitsemäng ja Kontaveidi eksimused kiiretel lahendustel. Silma jäi ka see, et Kontaveit hakkas veidi oma jalga hoidma. Jäädes kolmegeimilisest eduseisust tagaajaja rolli 5:6 viis Kontaveit teise seti ikkagi kiiresse lõppmängu. Kiires lõppmängus jäi meie tennisist kohe tagaajaja rolli. Suurim kaotusseis oli 2:5, mille ta aga probleemideta ja kiirelt likvideeris. Seejärel oli Kontaveidil kasutada mitu settpalli, millest kolmanda ta ka realiseeris. Sett seega Kontaveidile 7:6(7). Teises setis eksimuste statistika ühtlustus, nagu ka äralöökide puhul polnud enam eestlanna ülekaal mäekõrgune. Topeltvigu kogunes Kontaveidile koguni kaheksa, aga see ei seganud setti võitmast.

Otsustav sett mängiti tavalise setina, kuigi analoogsetel näidisturniiridel on sageli ka kümneni tie break’i kasutatud. Kolmandas geimis tuli Kontaveit oma pallingul kaotusseisust 0:40 välja, ent järgnenud topeltviga aitas Cornet’l ta servi ikkagi murda. Edasi hakkas Kontaveit mängu ilmselgelt rahulikumalt võtma ja üleliia ehk pingutamata, et mitte mõnda rumalat vigastust enne järgmise hooaja algust saada. Otsustav sett kindlalt 6:2 Cornet’le.

Muidugi ei ole mõtet antud tulemust väga tõsiselt võtta, sest tegemist oli mitteametliku võistlusega. Õige võistluste karussell käivitub alles paari nädala pärast. Pealegi alustas ju Kontaveit mõnenädalase puhkepausi järel treenimist vahetult enne Caeni turniiri.