Anett Kontaveit andis Arina Sabalenkale lahingu, ent pidi siiski tunnistama vastase paremust

– Arina Sabalenka / Foto: EPA/Scanpix

Stuttgarti WTAS 500 turniiril heitles veeramdfinaalis Anett Kontaveit pääsu eest poolfinaali Valgevene tennisisti Arina Sabalenkaga.

Momendil paikneb Anett Kontaveit maailma edetabelis kuuendal real ja Sabalenka kaks kohta kõrgemal. Igal juhul on tegemist Kontaveidile väga ebamugava vastasega, kõik senised neli kohtumist oli võitnud Sabalenka. Neist kahes läks mäng ka kolmandasse setti.

Esimene sett algas kohe servimurretega, aga selle erinevusega, et Arina Sabalenka tegi seda kaks korda ja Anett Kontaveit vaid korra. Edasi hoidsid mõlemad mängijad pallingut üsna kindlalt ja nii purjetati Sabalenka setivõidunio 6:4. Ainus geim, kus jõuti tasamänguni oli seti kolmandas geimis, kus Kontaveidi servikaotus saigi saatuslikuks.

Teises setis leidis Kontaveit oma hea mängu ja mängupilt tasakaalustus. Mõlemad pidid teise seti esimeses servigeimis päästma ühe murdepalli. Nii liiguti Kontaveidi eduseisuni 3:2. Järgmises geimis teenis Kontaveit kolm murdepalli, ent Sabalenka ujus olukorrast välja tänu ässadele. Õnneks neljanda murdepalli Eesti tennisist sai ikkagi kätte ja asus juba kahe geimiga etta (4:2). Paraku see edu ei kasvanud suuremaks, sest Sabalenka tegi tagasi murde väga kindlalt. Kuid sellestki jäi veel väheks! Nimelt võttis Konateveit kuivalt uuesti (!) valgevenelanna pallingu ja jõudis geimi kaugusele setivõidust – 5:3. Kuigi järgmises geimis jäi Kontaveit korra taha 15:30, siis geimi lõpp kuulus veenva esitusega talle ning 6:3 setivõiduga tasakaalustus üldseis mängus.

Otsustavas setis oli Kontaveidil võimalus hoida tasakaalu nelja geimi järel, ent just neljandas geimis libises eduseisult servigeim vastasele. Sabalenka asus juhtima 3:1. Edasi veelgi kindlam esitus Sabalenkalt ja edu kasvas juba 4:1-le. Maailma neljas reket sattus peale servimurret ilmselgelt sellisesse “tsooni”, et Kontaveidil ei tekkinudki enam erilisi võimalusi. Veenva esitusega kolmas sett Sabalenkale 6:1.