Kolmest kolm! Kontaveit alistas dramaatilises lahingus Alexandrova!

– Anett Kontaveit / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Stuttgarti WTA 500 tenniseturniiri teises ringis kohtus maailma edetabeli kuues naine Anett Kontaveit neljapäeva hilisõhtul venelanna Jekaterina Aleksandrovaga (WTA 39.).

Varem olid Kontaveit ja Aleksandrova omavahel kohtunud kahel korral ning mõlemad mängud olid lõppenud kõvakattel (Ostravas 2020 ja Moskvas 2021) eestlanna võiduga. Mõlemad kohtumised olid kusjuures kolmesetilised.

Stuttagarti liivaväljakul ei tahtnud Kontaveiti mängu algus täna kuidagi klappida. Avasetis kaotas 26-aastane eestlanna servigeimi seisul 1:1 ning andis nii venelannale kiire edu. Kui Aleksandrova hoidis oma pallingugeime kindlalt, siis seisul 1:3 ei saanud Eesti esireket oma servil punktigi ning Aleksandrova oli peal juba kahe murdega 4:1.

Seisul 1:5 sai Kontaveit üsna hõlpsalt hoitud oma pallingugeimi, kuid murdepallini meie mängija eisimeses setis ei jõudnudki. Aleksandrova mängis seti lõpu vaatamata kahele topeltveale otsusekindlamalt ning võitis  6:2.

Punktidega oli venelanna paremus esimeses setis 30:22.

Teine sett tõi kursimuutuse

Teist setti alustas Kontaveit märksa särtsakamalt, võitis alustuseks oma servigeimi nulliga. Seejärel hoidsid mõlemad mängijad suhteliselt veenvalt oma pallingugeimi. Ja seisul 2:1 jõudis Kontaveit lõpuks, alles mängu 12. geimis esimese murdepallini, ta läks 40:15 juhtima. Kuid 27-aastane Tšeljabinskis sündinud venelanna ei andnud midagi kergelt. Pärast mitut tasamängu jõudis Kontaveit veel kolmandagi murdepallini, kuid murret ikkagi kätte ei saanud. 2:2.

Õnneks oli Maarjamaa esireket nüüd oma servil kindlus ise. Venelanna nägu kiskus juba kergelt kipra, sest teise seti kolmes Kontaveidi servigeimis oli selleks ajaks saanud hädised kaks punkti. Ja siis seisul 3:2 sai meie piiga lõpuks murde kätte, seda kohe esimesel murdepallil, seisuks 4:2. Seejärel hoidsid mõlemad mängijad taas oma servigeime ning teine sett 6:3 eestlannale.

Oluliselt paranes Kontaveidi esimeselt servilt võidetud punktide protsent, kui avasetis oli see vaevaline 50%, siis teises setis juba 83%. Aleksandroval oli see number veelgi kõrgem – 87%, kuid teiselt servilt jäi venelanna punktisaak kasinaks – vaid 23% ( Kontaveidil 71%). Kui esimeses setis ei saanud Kontaveit ühtki murdepalli, siis teises setis leidis ennast samast olukorrast Aleksandrova.

Otsustavas setis seisul 2:2 mängis Kontaveit aga Aleksandrova servil hiilgava geimi ning loovutas venelannale vaid ühe punkti ja läks mängu murdega 3:2 juhtima.

Pärast hingetõmbepausi sai Kontaveit oma servil kõik punktid otse pallingult, vastane ei suutnud häid serve tõrjuda ja meie esitennisist põrutas ka ühe ässa, kuid kui venelannal õnnestus pall mängu saada ja pallivahetuseks läks, siis oli punktid ka Aleksandrova omad. Kuid geim Kontaveidile ja 4:2.

Järgnes matši pikim geim, kus Kontaveidil oli ka üks murdepall ja näis, et meie piigal on matšisaatust otsustav momentum käes, kuid venelanna suutis geimi siiski neljandal geimpallil enda kasuks kallutada.

Seejärel hoidsid mõlemad valgepallurid oma servigeimi, Kontaveidil oli ka pisut õnne, sest 40:30 seisul eksis venelanna napilt pikaks, eestlanna aga vastase geimil punktiarvet ei avanud. Aleksandrova servis lihtsalt nii võimsalt. 5:4 ja Kontaveit läks servima matši võidule, kuid kahjuks mängis ühe oma kehvematast geimidest ja Aleksandrova murdis tagasi 5:5.

Venelanna jätkas kindlalt, eestlanna jäi aga tõrjetega hätta ning Aleksandrova tüüris 6:5 eduseisu. Järgnes veel üks ülipikk geim, kuigi punktid olid üsna lühikesed. Kõik ikka sama – kui Kontaveidil serv õnnestus, sai ta otse punkti, kui venelanna sai palli mängida, dikteeris väljakul toimuvat tema. Õnneks jätkus eestlannal külma närvi kohtumine kiiresse lõppmängu viia.

Kontaveidil õnnestus tie break`is seisul 6:5 võita esimene matšpall ja kolmandat korda kolmest kohtumisest venelanna alistada!

Anett lõi viis ässa, tegi kaks topeltviga, punktidega jäi eestlanna peale kõige napimalt 101:100.

Kontaveit läheb järgmises ringis kokku Arina Sabalenkaga (WTA 4.), kes alistas Bianca Andreescu (WTA 121.) 6:1, 3:6, 6:2.