Kristjan Tamm langes Cancunis avaringis välja

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kristjan Tamm ei pääsenud Cancunis (Mehhiko) 15-tuhandelisel ITF-i turniiril avaringist edasi.

Maailma edetabelis 854. kohal asuv Tamm kohtus ameeriklase Evan Zhu’ga (729.) ja suutis võrdselt mängida ühe seti. Kaotus tuli numbritega 6:7, 0:6. Tamm murdis vastase servi kohe esimesel võimalusel ja asus juhtima 3:0. Vastane sai murde tagasi ja viigistas 4:4, kuid seisul 5:4 oli Tammel taas murdepall, mis ühtlasi settpall, kuid see jäi kasutamata. Tie-break’is tegi Tamm kiiresti kaks minimurret ja juhtis 3:0, aga kaotas siis viis punkti järjest, neist kolm oma servil. Zhu asus uuesti servima seisul 5:4 ja võitis mõlemad punktid. Teise seti algus oli tegelikult tasavägine – kui vastane murdis seisuks 2:0, oli Tammel järgmises geimis neli murdepalli, aga kui see võimalus ka käest läks, lõppes mäng kiiresti – kolmes ülejäänud geimis teenis eestlane ainult kaks punkti.

Statistikas olid paljud numbrid võrdsed (näiteks mõlemal 0 ässa ja 3 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent Tamme kasuks 62 vs 60). Kuid suur vahe tuli sisse hoopis teise pallingu punktidelt – neid võitis Tamm 29 ja Zhu 64%. Murdepalle realiseeris Tamm 6st 1 ja vastane 9st 4.