Raisma ja Ojakäär langesid Dohas konkurentsist

– Kenneth Raisma / Foto: ETL/Igor Pissarev

Doha M15 ITF-i meeste turniiril mängisid täna üksikmängu põhitabeli esimeses ringis Kenneth Raisma ja sinna läbi kvalifikatsiooni murdnud Oliver Ojakäär.

Kenneth Raisma (ATP 1136.) pääses väljakule veidi varem. Vastaseks Taipei tennisist Ray Ho (ATP 1199.). Esimene sett oli selle poolest huvitav, et kuigi Raismal oli kasutada kolm ja Ho’l koguni seitse murdepalli, ei suudetud neid realiseerida ja nii liiguti kiiresse lõppmängu. Vastane omas ka ühte settpalli. Raisma oli veidi hädas serviga, kuid kriitilisel hetkel ta siiski ei vääratanud. Kiires lõppmängus tegi Raisma kohe suure vahe sisse ja avasett talle 7:6(2).

Teises setis oli Raismal kasutada neli murdepalli, ent tulutult. Seevastu Taipei tennisist kasutas kolmest kaks ära, mis tagas näiliselt veenva 6:2 setivõidu, kuid tegelikkuses see päris nii ei olnud. Just Ho kaks servigeimi, kus Raismal oli šanss murda, kujunesid seti pikimateks.

Nii uskumatu kui see ka ei tundu, siis ka otsustavas setis jäid Raismal murdepallid realiseerimata – neid kogunes kolm seti teises geimis, kui Raisma juhtis 40:0! Vastane tegi aga seda ühel korral neljast (seisul 3:3), millest piisas, et mäng võiduka lõpuni viia – 6:7, 6:2, 6:4. Põhiline kontrast mängijate vahel oli ässades ja topeltvigades, need oleksid justkui pöördvõrdes. Raisma lõi 3 ässa 9 topeltvea juures, Ho vastavalt 11 ässa ja 4 topeltviga.

16-aastane Oliver Ojakäär läks avaringis kokku 23-aastase briti Ryan James Storrie’ga (ATP 713.), kes oli kuuenda asetusega. Esimene kujunes tasavägiseks. Seti kolmandas geimis murdis Ojakäär Storrie’i pallingu, kuid loovutas vastutasuks oma pallingu kohe järgmises geimis. Need jäidki esimeses setis ainsateks murreteks, hiljem murdevõimalusi ei tekkinud. Kiiret lõppmängu alustas Ojakäär hästi, minnes juhtima 3:0 ja 4:1, kuid edasi võitis kõik punktid kogenum mängumees. Avasett Storrie’le 7:6 (4).

Teises setis pani britt oma kogemused maksma. Seti olulisim geim mängiti seisul 2:0 Storrie’le. Ojakäär oli juba murdega maas, mistõttu tuli kolmas geim igal juhul ära võtta. Seti pikimas geimis oli tartlasel šanss vahe vähendada, aga läks teisiti. Storrie võitis teise seti tulemusega 6:2.

Paarismängus meie mehed kaasa ei teinud.