Anett Kontaveit võitles, aga Petra Kvitova oli seekord tugevam

– Anett Kontaveit / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Anett Kontaveidi tee Doha turniiril lõppes veerandfinaalis 3:6, 6:3, 2:6 kaotusega maailma 10. reketile Petra Kvitovale (Tšehhi, 4).

Mõistagi on kahju sellisest kaotusest, kui Anett teeb 27 äralööki ja 18 lihtviga ning suudab 10st murdepallist realiseerida 7. Aga paraku oli Kvitova täna tõrjetele väga terav ja omakorda otsustavas setis kippus Kontaveidi serv jääma pehmeks. Eks lõplikult otsustaski kohtumise saatuse fakt, et kolmandas setis ei võitnud Anett ühtki oma servigeimi ja jättis neist kahes kasutamata kokku viis geimpalli. Kui murdepalle mängis Eesti esireket täna laitmatult, siis oma servil kaotas ta geimpalle ikka väga ohtralt – isegi edukas teises setis loovutas ta ühe pallingu 40:0 eduseisultr ja korra veel mängis sarnase seisu maha, kuid lõpuks selle geimi võitis.

Mängule vajutas teatud määral pitseri juba esimene geim, kus Kvitova alustas kahe tõrjepunktiga Anetti teiselt servilt. Pärast seda pidi Kontaveit rohkem riskima ja hakkas tegema topeltvigu. Kuigi esimeses setis jõudis Anett veel seisult 1:5 järele 3:5, oli seda setti pea lootusetu võita. Sest kui Kvitova teeb seti jooksul ainult 5 lihtviga ja lööb esimest servi sisse 68%, siis ei võida teda maailmas peaaegu mitte keegi. Selleks, et alistada Kvitova, peab lootma, et tema riskantne mäng hakkab kaasa tooma eksimusi.

Teises setis see nii hakkaski juhtuma, kuid enne pidi Anett üle elama paar ärevat hetke, mis juba esimeses lõigus mainitud – ta loovutas 1:0, 40:0 edu (sealjuures kolmanda geimpalli võitis Kvitova erakordselt õnneliku võrgutripsuga) ja seisul 1:2 suutis pärast 40:0 edu loovutamist ikkagi geimi võita. Seti lõpus näis Kvitova väsinuna ja tema tempo ei käinud enam Anettile üle jõu, eestlanna hakkas ise kohtumist dikteerima.

Kuid kolmas sett algas samamoodi nagu kaks eelmist – servija (seekord Anett) loovutas oma pallingu ja sealt hakkas lumepall veerema. Võimalik, et üks oluline tegur peitus selles, et kolmanda seti ajal ei paistnud päike enam väljakule ja rohkem väsinuna tundunud Kvitova sai kosuda. Tšehhitar üritas iga hinna eest pikki punkte vältida ja kui teise seti lõpus see risk ei õigustanud, siis kolmandas hakkas taas õigustama, sest ka Anetti mäng oli muutunud veidi pehmemaks. Viimase õlekõrre kasutas Kontaveit ära, kui suutis murda Kvitova servi tšehhitari eduseisul 4:1, 40:15. Aga oma pallingut ta jälle kätte ei saanud…

“Kvitova paigutab palli väga osavalt ja suudab hästi lüüa isegi rasketest olukordadest. Kui ta sealjuures vigu ka ei tee, siis läks Anettil raskeks. Ei tea mitu korda Kvitova neid palle piirile virutas, tal oli õnne ka üsna palju,” ütles treenerist ekspert Harri Neppi aga lisas: “Kuid selline mängustiil Kvitova poolt oli muidugi õige, ta pidigi lööma. Pärast hakkas ta küll väsima, aga siis ei servinud Anett enam hästi. Sest kaua sa ikka vastase servi murrad, kui enda oma ei võida. Nendest kolmanda seti servigeimidest on väga kahju.”

Statistikast juba mainisime, et Anett tegi 27 äralööki ja 18 lihtviga, aga ka Kvitova jäi kindlalt plussi: 31/24. Servi statistika Anetti poolt vaadatuna: ässad 3-6, topeltvead 6-7, esimese servi õnnestumisprotsent 66-59, esimeselt servilt võidetud punkte 49%-56%. Viimaste numbrite kohta võib öelda, et mõlemal mängijal oli see üsna väike, aga alla 50% on ikka üsna ootamatu. Murdepalle realiseeris üsna hästi ka Kvitova: 16st 9.

Järgmisena mängib Kontaveit Dubai Masters 1000 turniiril, mis algab juba pühapäeval. Seal asetatakse 16 paremat, kuid Anett ei pruugi nende hulka mahtuda.