fbpx
Close
PAF.ee

Kim Clijsters proovib uuesti: Belgia kuulsusele anti Miami turniiri vabapääse

Kim Clijsters 2020. aasta algul. / Foto: Zumapress/Scanpix

37-aastane Kim Clijsters (Belgia), omaaegne maailma esireket ja neljakordne suure slämmi võitja, proovib endiselt naasta tipptennisesse ning osaleb märtsi lõpul Miami Masters 1000 turniiril.

Korraldajad andsid ekskuulsusele, kes on ka Miami turniiri kahekordne võitja (2005 ja 2010), vabapääsme ehk wild card’i. Samuti teenis Clijsters vabapääsme Charlestoni turniiriks, mis toimub nädal pärast Miami võistluse lõppu.

Clijsters on kaks korda tennisesse naasnud, kuid esimese pausi (2007-2009) pidas ta lapse sünni tõttu ning tagasitulekut võis eeldada. Oma neljast slämmiturniirist kolm võitis Clijsters just pärast esimest tagasitulekut.

Kuid 2020. aastal alanud naasmiskatsed ei ole edu toonud. Kolmel turniiril (Dubai, Monterrey ja US Open) langes ta avaringis välja, kuid Clijstersil ei vedanud ka loosiga, sest ta sattus alati kokku asetatud mängijaga. Kõige lähemal oli Clijsters edule US Openil, kui ta kaotas Jekaterina Aleksandrovale (Venemaa, 21) 6:3, 5:7, 1:6. Clijstersi tulemused (näiteks ka 2:6, 6:7 Garbine Muguruzaga) siiski eeldavad, et ta võiks 37-aastaselt TOP50 tasemel mängida, aga tegelikult asub ta 1054. kohal, pisut tagapool Eesti neljandast reketist Katriin Saarest.

Kuna Miamis peaks olema 96-line tabel (32 paremat avaringis vabad), ei kohtu Clijsters vähemalt esimeses ringis asetatud mängijaga ja seetõttu on tema võiduvõimalused paremad.

scroll to top