fbpx
Close

Miks arvutimängu fänn Daniil Medvedev ei osalenud virtuaalsel Madrid Openil?

Daniil Medvedev Cincinnati turniiri võidukarikaga. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pealkirjas esitatud küsimusele me vastust ei saa, aga paneb imestama, et maailma viies reket ei andnud ennast sellele võistlusele üles, sest Venemaa ajalehe Sovetskii Sport intervjuus ta tunnistab end arvutimängude suureks fänniks.

“Tennise järel on arvutimängud mu peamine meelelahutus. Lugesin, et jalgpallur Fjodor Smolov mängib Counter Strike’i 12 tundi päevas. Minu jaoks ei ole see mingi piir. Kunagi varem mängisin rohkemgi. Kuid FIFA jalgpalli arvutimängu naudin ka. Just sain sõnumi Artjom Dzjubalt (nii Smolov kui ka Dzjuba on Venemaa jalgpallikoondislased – toim), aga pole veel jõudnud seda lugeda. Küllap ta kutsub mind FIFA arvutimängu mängima,” rääkis Medvedev, kes hetkel elab koos abikaasaga Pariisis, kus on ka tema treener Gilles Cervara. “Meie elukoha lähedal on väljak, kus saame ka treenida.”

Medvedev aga rääkis kodumaa ajalehele veel mõndagi huvitavat. Näiteks sellest, et ta ei saa läbi Stefanos Tsitsipasega, kes ema poolt on ju ka venelane ning maailma edetabelis otse Medvedevi taga. “Kakelnud me ei ole. Me pole vaenlased, aga ei suhtle omavahel. Aga see on normaalne, kui sa tuuri saja mängija seas ühega ei räägi,” leidis Medvedev.

Venemaa esireket ka naljatas, et vene keeles on treenerilt kuuldud lemmikfraas “Pea suu kinni!”, mis vene keeles (Zakroi rot!) pidavat kõlama eriti hästi. “Aga Gilles (Cervara, praegune treener – toim) ei ole robustsete venekeelsete sõnadega kursis. Ma ei õpeta neid talle ka. Kui ise tahab, siis õpib,” ütles Medvedev.

Tennise kõigi aegade suurimat ei oska Medvedev valida, sest tema meelest on konkurentsis ka Björn Borg ja Pete Sampras, aga ta pole nende mängu näinud. “Õnneks olen saanud koos mängida Roger Federeri, Rafael Nadali ja Novak Djokoviciga. Keegi ei oska vastata, milles seisneb Federeri jõud. Ta teeb selliseid lööke, mida ükski teine proff ei suuda. Vaatad ja mõtled: kuidas Roger seda teeb? Ma isegi ei tea, kumba on temas rohkem, kas annet või tööd.”

Kui tennises ei osanud Medvedev parimat nimetada, siis jalgpallis on tal need olemas: Müncheni Bayerni meeskond ja mängijana Lionel Messi. “Messi ja Ronaldo on mõlemad väga head, aga Messi teeb palliga sellist imet, mida Cristiano ei oska,” põhjendas Venemaa tennisist.

scroll to top