fbpx
Close

Anett Kontaveit: tennises sõltub ka vastasest, kuidas sa ise saad mängida

Pingeline mäng, kus vastased väärisid teineteist. / Foto: Ann-Gretel Erik

Mängujärgsel pressikonverentsil tuletas Anett Kontaveit taas meelde vana tõde, mille paljud fännid unustavad, et ka tennis kuulub spordialade hulka, kus tulemus sõltub samavõrra vastasest kui iseendast.

“Vastane mängis esimeses setis isegi ootamatult hästi, sest ma ise ei olnud kehv, võib-olla natuke kiirustasin. Tundsin, et kui sain seisu 4:3 peale ja juba mängu sisse, mängis ta edasi samamoodi. Vahel polegi midagi teha, kui vastane on parem. Mul jäi vaid üle proovida erinevaid asju, mis võib-olla toimivad,” rääkis Anett.

Koos treeneriga läksid nad mängima plaaniga, et tuleb püüda oma stiil peale suruda. “Meile mõlemale meeldib agressiivselt mängida ja initsiatiivi haarata. Olin valmis tugevaks ja raskeks lahinguks. Hea meel, et selles võitluses lõpuks peale jäin,” sõnas Eesti esireket. Anett ütles, et vähemalt enne matši tal närvi sees polnud. “Et tuli mängida oma publiku ees, annab pigem lisaenergiat. Teises setis hakkas rohkem toimima tema teise servi ründamine. Aga kui ta kolmandas hakkas jälle esimest servi rohkem sisse saama, siis ikkagi sõltus palju ka temast. Vastane mängib rolli selles, kuidas sa saad mängida,” kordas Anett.

Anett naeris küsimuse peale, et järsku vajanuks ta teise seti seisul 5:2 time-out’i, mida tennises võtta ei saa. “Minu poolt hakkas tulema pisut ärevamaid punkte. Ikkagi ei tulnud mängu lõpetamine vajalikul viisil välja ja närvilisust tuli ka sisse, sest olen viimasel ajal saanud harvemini mängida. On vaja ennast mugavamalt tundma hakata, et selliste probleemidega toime tulla,” rääkis Anett.

Võidurõõm. / Foto: Karl Toomsoo

Kokkuvõttes leidis aga Anett, et avaringi mäng andis edaspidiseks turniiriks lootust. “Mul oli tugeva ja järjest areneva noore vastasega kõrgetasemeline mäng. Igal juhul hea võit, kohati näitasin väga head tennist,” võttis Anett kokku. “Järgmine vastane Tereza Martincova armastab lamedalt lüüa ja sisehall sobib ka tema mängustiilile. Aga siin on tugev turniir, kõik vastased on keerulised. Loodan, et publik tuleb jälle kaasa elama ja annab lisaenergiat.”

scroll to top