Kuigi publik lootis teistsugust tulemust, võitis Barbora Krejcikova Tallinn Openi teenitult

Barbora Krejcikova ja Anett Kontaveit võidukarikatega. / Foto: Mauri Levandi

Tallinn Openi finaal ei lõppenud vast nii, kuidas Eesti tennisepublik lootis, aga autasustamisel oli näha, et meie asjatundlikud pealtvaatajad andsid võitjale Barbora Krejcikovale (Tšehhi, 7) tugeva aplausiga au.

Tšehhitar ise oli omakorda meeldivalt üllatunud, et sai karika Eesti presidendilt Alar Kariselt ja ütles, et see fakt tegi talle suurt rõõmu. Muidugi peab Eesti tenniserahvas tänama kõiki korraldajaid ja toetajaid, kelle abil võistlus teoks sai, aga muidugi oli vast kõige tähtsam, et mõlemad Eesti mängijad püsisid konkurentsis nii kaua kui võimalik – poolfinaalis ju keegi kaotama pidi ja selleks oli Kaia Kanepi.

Nii jäi Anetti õlule “ülesanne” tuua karikas koju, aga vastane tal seda teha ei lubanud. Kuigi mängu põhjal tundus, et Anett võib-olla tundis liiga palju nn finaalipinget, aga ei saa eitada, et Krejcikova mängis ta üle. Tõsi, kohtumise algus oli üsna rabe ja näiteks seisuks 2:1 Krejcikova kasuks oli tehtud kahe peale ainult üks äralöök ja see oli Anetti serviäss. Samuti võis võrrelda, et üsna kiiresti sai Anettil täis 9 lihtviga – see oli tema lihtvigade arv kogu esimeses setis poolfinaalis Kaiaga. Küsimus on vaid selles, kui palju vigu tegi ta ise ja kui palju selleks sundis vastane.

Igatahes seisult 2:2 läks Krejcikova oma teed, ta kaotas järgmises kolmes geimis vaid ühe punkti. Oma servid võttis nulliga ja tõrjegeimis selle punkti andis. Seti viimases geimis teenis Anett oma servil kaks punkti, aga ei jõudnud kuidagi sammu pidada Krejcikova kavalatele suunamuutustega löökide ja tilkpallidega.

Teises setis oli võitlust palju. Krejcikova andis avageimis järele ja 1:0 murde sai Anett pisut kingitusena. Aga siis tuli pingeline servigeim, kus mõlemal oli võimalusi, aga statistika räägib tõtt: Anett sai selles geimis 14 punktil esimest servi sisse vaid 4 korral. Nii andis murde tagasi, kaotas veel ühe servigeimi ja Krejcikova juhtis oma servil 3:1, 40:15. Nüüd näitas Anett sellist mängu, mida võinuks vast algusest peale näidata ja publik rõkkas, kui seis viigistus 3:3. Aga kohe demonstreeris Krejcikova, et sellega ei tulnud mängu pööret. Ta ei eksinud enam üldse ja kohati isegi pehme, aga väga osav ja täpne tagajoonemäng tõi Krejcikovale võidu.

Kui rääkida statistikast, siis löök, mida vastane ei mõjuta ehk serv oli ikkagi Anettil pisut kehvem kui eelmistes mängudes, näiteks esimese servi õnnestumisprotsent 57 on ca 6% alla tema keskmise. Ja võiks ka välja tuua teiselt servilt võidetud punktid – Krejcikova 68%, Anett 28%.

Praeguseks paneme sellele loole punkti, aga finaalist jutt veel jätkub järgmistes artiklites.