fbpx
Close

EELVAADE | Balti matš jätkub Eesti suures eduseisus

– Jelena Ostapenko 2020. aasta Merko Cupil ehk Eesti-Läti maavõistlusel. / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kaks aastat tagasi juuli lõpul peeti esimest korda taasiseseisvumise järel Eesti ja Läti maavõistlus tennises, kus meie naiskond koosseisus Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit tegi puhta töö.

Kui tollased neli mängu juurde panna, ehkki ametlikus statistikas need ei kajastu, oleksid Kanepi ja Kontaveit kokkuvõttes kahe parima Läti tennisisti Jelena Ostapenko ja Anastasija Sevastova vastu ees 13:3. Täna kell 18 kohtuvad WTA 250 turniiril Tallinn Open Kanepi ja Ostapenko. See on ainus paar, kus seis on viigiline 1:1, aga ametlikult juhib Läti esireket, kes võitis omavahelise mängu 2018. aastal Eastbourne’i turniiril. Muide, samal turniiril (aastal 2021 finaalis) on Ostapenko võitnud ka oma ainsa mängu Anetti vastu, seega on eestlannade ülekaal kõvakattel veel suurem, kui see 13:3 näitab.

Aga kes on tänases mängus favoriit? Alustagem eelvaadet kohe kihlveokontorite koefitsientidega ja need on üsna selgelt Kanepi kasuks. Ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitsiendiks 1,53 ja Ostapenkole 2,50, mis tähendab eestlannale veidi enam kui 60-protsendilisi võidušansse. Arvestatud on ilmselt sellega, et Läti esireket saabus Tallinna 20-tunnise lennureisi järel ja teda vaevas eelmisel turniiril ka kerge vigastus, mis mängija sõnul teda enam ei häirivat.

Viimase eelvaate Ostapenkost kirjutas Tennisnet tänavu 24. veebruaril, mis oli küll Eesti Vabariigi aastapäev, aga samas kogu maailmale kurb päev, sest just siis alustas Venemaa Ukraina vastu sõda. Mõlemad mängijad olid siis löögihoos, sest enne kohtumist Dohas oli Anett võitnud Peterburi ja Ostapenko Dubai turniiri. Kuid iseenesest pole sel faktil praegu tähtsust, sest Ostapenkol on nüüd vastas teine eestlanna. Aga kui soovite lugeda Ostapenko karjäärist kuni 2020. aasta suveni põhjalikumalt, siis enim materjali on selles Tennisneti loos.

Nüüd on aga Doha eelvaatest möödas seitse kuud ja vaatame, mida on Ostapenko siis tänavu kevadel ja suvel teinud. Kohe pärast kaotust Anettile Doha turniiri poolfinaalis Ostapenko hoog rauges. Nii Indian Wellsis kui ka Miamis kukkus ta välja 2. ringis, kuhu ta jõudis mänguta, kaotades mõlemal juhul Shelby Rogersile. Euroopa liivahooajal jäi Ostapenko osaks vaid üks võit Prantsusmaa lahtiste avaringis vähetuntud Lucia Bronzetti üle, sest Madridis ja Roomas kaotas ta avaringis. Aga murul mängis Läti esireket märksa paremini, Eastbourne’is jõudis ta teist aastat järjest finaali, kuid seekord kaotas seal Petra Kvitovale. Wimbledonis tundus, et Ostapenkol on tee lahti poolfinaali, kuid üllatuslikult jäi ta 4. ringis matšpallilt alla Tatjana Mariale.

Suve teisel poolel USA-s oli Ostapenko taas kahvatu ja alles eelmisel nädalal Soulis jõudis ta uuesti finaali, kui kaotas Soulis Jekaterina Aleksandrovale. Loogiline on ka see, et kui pärast Doha turniiri oli Ostapenko WTA edetabelis 12., siis praeguseks on ta langenud 17. kohale. Vastupidiselt oli Kaia veebruari lõpus 66., aga nüüd 32. kohal. Eks ka need numbrid aitavad Eesti tennisisti pidada favoriidiks ja kolmanda faktorina muidugi koduväljak.

Teisipäeval olid Forus Tondi tennisekeskuse tribüünid täis, kui mängis Anett, ja loodetavasti on sama ka täna Kaia mängu ajal. Kohtumise algus peaks olema kell 18, aga ainult juhul, kui esimesed kolm mängu kestavad koos vaheaegadega üle 7 tunni, algab mäng pisut hiljem. Kuid seitse tundi tundi tundub ebareaalne, sest enne Kaia mängu peetakse paarismäng, kus osaleb Anett, ja selles otsustavat setti ei peeta (tie-break 10 punktini).

scroll to top