fbpx
Close

Anett Kontaveit: võtan turniirilt kaasa ainult positiivse emotsiooni

Anett Kontaveit finaalmängus servimas. / Foto: Karl Toomsoo

Anett Kontaveit arvas, et vaatamata finaali 2:6, 3:6 kaotamisele Barbora Krejcikovale (Tšehhi) oli Tallinn Open tema jaoks üdini positiivne sündmus.

“Vastane mängis finaalis väga-väga head tennist ja ma ei oska selle juures liiga kurb olla,” ütles Anett. “Minu jaoks oli väga hea nädal, mul on nii hea meel kodus olla ja mängida. Rõõm on ainuüksi sellest, et turniir toimus, võtan kaasa ainult positiivse emotsiooni.”

Mille poolest on Krejcikova nii hea?

“Ta platseerib kõiki lööke väga hästi. Nii serve, tõrjeid kui ka tagajoonelööke. Tema pallid on väga pikad, ka servid ja neid on raske tõrjuda. Ta tekitab erinevaid lööginurki. Igapidi keeruline vastane ja mängis ka täna hästi.”

President Alar Karis saabumas mängueelsele loosimisele. / Foto: Karl Toomsoo

Kui palju saad üldse ennast kaotuses süüdistada?

Arvan, et tema tegi mul löömise keerulisemaks. Ma olen ennast siin turniiril igas mängus hästi tundnud, seepärast ei oskagi kohe öelda, mis juhtus, aga tema mäng on selline ja ta pole kõige mugavam vastane. Tempovahetust on nii palju, et teeb mul initsiatiivi võtmise ja agressiivse mängu keerulisemaks. Kuid eks muidugi pidanuks tegema kõiki asju paremini. Kui skoor on 6:2, 6:3, jäi järelikult palju puudu. Kui mul need võimalused tekkisid, siis selleks, et neid kasutada, ei tohiks lihtvigu üldse sisse lasta. Esimene asi, mida korrigeerida, on ikkagi enda vead.

Kuidas võtad kokku turniiri korralduse?

Võib-olla on mingeid minidetaile, aga esimese korra kohta väga hästi korraldatud ja superedukas. Kaasa muidugi aitas, et meil Kaiaga läks nii hästi ja minu arust peab au andma korraldajaile (Anett tõi nimeliselt esile Allar Hindi ja Riho Kalluse – toim). Tõesti ei tea, mida võiks parandada, sest meie eest on hoolitsetud, publik oli super ja väljakud väga head. Kogu see spordikompleks on fantastiline, toit on ka olnud hea.

Millal sa esimest korda kuulsid võimalusest, et WTA turniir Tallinnas toimub?

Tänavuse aasta alguse poolel tuli Riho (Kallus – toim.) siinsamas Tondi tennisekeskuse kohvikus minuga rääkima ja küsis, mida arvaksin sellise WTA turniiri korraldamisest. Viskas justkui selle mõtte üles. Loomulikult ütlesin, et on huvitav mõte. Tema siis ütles, et teeme ära ja nad tegidki.

Anett Kontaveit teise koha karika tõttu kurbust ei tunne. / Foto: Mauri Levandi
scroll to top