fbpx
Close

Mida arvavad Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit omavahelise mängu kohta?

Anett Kontaveit noorte fännidega selfie’t tegemas. / Foto: Karl Toomsoo

Pärast Tallinn OPeni veerandfinaalide võitmist käisid pressikonverentsil nii Anett Kontaveit kui ka Kaia Kanepi. Ja kuigi Anett veel tol hetkel ei teadnud, et tal tuleb Kaiaga kohtuda, avaldas ta siiski oma arvamuse.

Enne aga kirjutame pisut mõlema tänasest mängust, kus siis kolm setti kulus Anettil üllataja Ysaline Bonaventure (Belgia) alistamiseks ja Kaial samamoodi Karolina Muchova (Tšehhi) alistamiseks.

“Olin temaga ammu kohtunud ja see oli hoopis teine mäng (Anett võitis 2014. aastal Tallinna ITF-i turniiril 6:0, 6:0 – toim.), ütles Anett, et Bonaventure praegusest seisust ta suurt midagi ei teadnud. “Aga ta võitis kaht tugevat vastast ja selle järgi võis arvata, et on heas vormis. Siiski olin üllatunud, et ta teises setis veel rohkem oma mängu parandas ja mind surve alla pani. Proovisin kõike, et tema rütmi natuke muuta ja tänu servile suutsin võidu välja võidelda.”

Anettilt küsiti ka viimase geimi dramaatilise punkti kohta, kus seisust 30:15 oleks võinud saada 40:15, aga pukikohtunik otsustas teisiti. “Mina olen üldiselt selline mängija, kes kohtunikega ei vaidle, aga seekord oli üsna sürreaalne olukord. Lõin servi seespoole piiri ja ta parandas joonekohtuniku otsuse. Vastane tõrjus meetri võrra auti aga anti ikkagi uus punkt. See ei olnud õiglane ja mõjutas mind veel järgnevate punktide mängimisel, aga õnneks serv aitas lõpus välja,” pajatas Anett.

Kaia rääkis oma mängust kidakeelsemalt. “Lõpus oli tõesti võrdne mäng, otsustas see, et proovisin julgelt mängida, sellepärast võitsingi,” ütles Kaia. “6:6 tie-break’is on huvitav seis, ega ma väga närvis ei olnudki.”

Kuid omavahelise kohtumise kohta arvasid nii Kaia kui Anett, et rahva silmis on selle mängu tähendus suurem kui nende endi silmis. “Eks seda kõik ootavad, olen nädala jooksul sellest mängust palju kuulnud,” ütles Anett. “Inimestele on põnev, kuidas meie omavaheline mäng välja näeb. Aga üks mäng veel ei otsusta, kumb meist on parem. Meil on erinevad tugevused ja nõrkused ning ka teekond karjääris erinev. Ükskõik kumba võit ei tähista midagi lõplikku.”

Kaia Kanepi: “Minu jaoks on see tähtis nagu iga võistlusmäng, kuid paikapanevaid järeldusi ei pruugi sellest teha. Me oleme praegu karjääri erinevas staadiumis – tema on kümme aastat noorem ja vähemalt viimasel ajal on Anetti tulemused olnud paremad. Rahvale on see suur show, aga üks võit ei loe üldse nii palju.”

scroll to top