Anett Kontaveit tegi oma elu raskeks, aga alistas Caroline Garcia (täiendatud!)

Anett Kontaveit Rooma turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit (14) jõudis Rooma turniiril teise ringi, kui võitis avaringis maailma 45. reketi Caroline Garcia (Prantsusmaa) 6:3, 7:6. Mäng kestis tund ja 37 minutit.

Tegemist ei olnud väga kõrgeklassilise mänguga, kuid oma pitseri vajutas tugev tuul ja tundus, et ka valepõrked. Oma roll oli ka selles, et Anetti jaoks oli tegemist üleminekumänguga kõvakattelt saviliivale. Tuul segas pigem Garciat, sest tema viskas servil palli palju kõrgemale õhku kui Kontaveit. Mitmes olulises geimis tegi prantslanna ohtralt topeltvigu, aga tuleme selle juurde kronoloogilises järjekorras.

Nagu tihti juhtub, ei saa Anett ennast käima, kui peab esimest geimi alustama serviga. Seekord tuli ta siiski 15:40 kaotusseisust välja ja edasi läks pigem servimänguks, kus tõrjujale anti vähe võimalusi. Garcia ei saanud kuidagi hakkama Anetti esimese serviga, aga ka vastupidi ei olnud asi oluliselt parem. Seisul 3:4 tegi Garcia järsku ühes geimis kolm topeltviga ja murre oligi tõsiasi. Pigem võib selle kohta öelda mitte servi murdmine, vaid äraandmine.

Teises setis läks Anetti tagajoonemäng üha paremaks, aga vastase pallingut ta esialgu kätte ei saanud. Kuid siis seisul 3:3, 15:15 juhtus eriti drastiline lugu: Garcia tegi kolm topeltviga järjest ja Anett sai murde nii kätte, et ei pidanud viimasel kolmel punktil ühtki lööki tegema!

Ometi olid põhisündmused veel ees. Pärast esimest geimi ei olnud Garcia teeninud Kontaveidi pallingul ühtki murdepalli, aga kui Anett alustas servimist mängu võidule seisul 5:4, andis ta geimi ikkagi käest. Kuid Garcia ei kasutanud kingitust, alustas järgmist geimi kahe topeltveaga ja kuigi jõudis veel seisuni 30:40, lõpetas Anett seekord murde äralöögiga. Aga mis teha, ka seisul 6:5 ei saanud Kontaveit kuidagi esimest servi sisse ja vastumurre tuli taas. Ja nüüd korraga tie-break’is servis Anett laitmatult kõik neli esimest pallingut sisse ja võitis 7:1. Võit on võit, aga miks ei võinud nii servida seisul 5:4 või 6:5?

Kui eelmisel aastal Stuttgardis Garciat 6:4, 6:3 alistades oli Anett ilmselgelt ründavam pool ja prantslanna suutis hädaga seisu hoida vaid hea kaitse ja mõne korraliku servigeimiga, siis täna olid rünnakud tasakaalus, mida näitab ka äralöökide arvu viik 19:19. Kuid Garcia tegi 24 lihtviga, Anett ainult 14. Tõsi, kui lahutada topeltvead (9:3), siis mängus oli Garcial lihtvigu 15 ja Anettil 11. Tuulega sai Anett esimest servi sisse päris hästi (56%), aga Garcia ainult 36% (!). Ja kuna Kontaveit oli ka esimese servi punktide võitmisel märksa parem (86% vs 74%), siis sellega mäng otsustatigi. Oma esimesel pallingul kaotas Anett ainult viis punkti. Murdepalle võitis Kontaveit 7st 3 ja Garcia 7st 2.

Anetti vastane teises ringis on Svetlana Kuznetsova (Venemaa, WTA 38.), kes alistas Bernarda Pera (USA, 60.) 3:6, 7:6, 6:3. Murdepunkt oli teise seti tie-break, mille Kuznetsova võitis 0:3 seisult 7:3. Anett on kahekordse suure slämmi turniiride võitjaga (2004 US Open ja 2009 Roland Garros) varem vaid korra kohtunud. Kaks aastat tagasi samuti Rooma turniiri 2. ringis jäi Kontaveit peale 7:5, 7:5. Tookord küll toimus mäng maikuus, mitte septembris.

Kontaveidi ja Kuznetsova matš toimub neljapäeval.