fbpx
Close

Harri Neppi: Anett Kontaveit mängis ilusat liivatennist, kui ainult polnuks neid kaht geimi

Anett Kontaveit. / Foto: AP/Scanpix

Treenerist ekspert Harri Neppi leidis, et Anett Kontaveidi üleminek kõvakattelt Rooma turniiri liivaväljakutele läks üsna ladusalt.

“Ta mängis selles mõttes palju paremini kui vastane Caroline Garcia, et lõi palli pikemalt ning ei hakanud pigem kõvakattele iseloomulikult kohe suruma, vaid lasi topspinni ja vältis liigset lahmimist,” ütles Neppi. “Kõik olnuks kokkuvõttes hea, kui poleks olnud neid kaht geimi, kus ta teise seti lõpul oma servi ära andis.”

Ka äralöökide arvu võrdsus 19:19 ei olnud Neppi silmis taunitav näitaja. “Garcia riskib rohkem ja üritab kohe esimesel võimalusel ära lüüa. Sellest tuligi võrdsus ründelöökide osas. Aga vastane võttis palju rohkem valesid otsuseid ja muidugi topeltvigadega rikkus oma mängu. Anett oli tagajoonemängus heal tasemel,” sõnas treener.

Neppi vaatas ka pisut, kuidas mängib Eesti päritolu rootslanna Rebecca Peterson, kelle isa Mart oli kunagi tema õpilane. “Kahjuks ma kardan, et TOP50 sekka pääs on ka Rebecca lagi,” ütles Neppi. Peterson kaotas täna Julia Putintsevale (Venemaa) 2:6, 4:6. “Peterson teeb vahel häid lööke ja mängib hoolsalt, aga sellest ei piisa tipus läbilöömiseks. Osavusest jääb vajaka.”

scroll to top