Anett Kontaveit tegi enda elu raskeks, aga võitis kolmes setis

Anett Kontaveit rõõmustas pärast võitu üpris tagasihoidlikult. / Foto: AP/Scanpix

Anett Kontaveit (28) võitis Australian Openi teises ringis maailma 91. reketi Sara Sorribes Tormo (Hispaania) 6:2, 4:6, 6:1, aga umbes poole mängust kulutas Eesti esireket põhiliselt lihtvigade tegemisele.

Esimene sett kulges lepase reega – 14 minutiga 5:0, natuke pikem oli vaid teine geim, kus hispaanlanna oma servil juhtis 40:0. Kuid seejärel ei kasutanud Anett settpalli ja pärast seda hakkas eksima. Ta kaotas järgmisest viiest geimist neli ja kuigi sai vahepeal seti kätte, läks eksimusterohke mäng üle teise setti. Korraks sai Kontaveit ree peale tagasi, kui viigistas 3:3, kuid ebakindlusest üle ei saanud. Ta eksis tõrjetel lubamatult palju ja esimese servi protsent oli teises setis ainul 44. Nii tuli vastu võtta 4:6 kaotus.

Võib-olla mängu pöördepunkt saabus otsustava seti esimese geimis, kus Sorribes Tormo murdepallil lõi Anett kohtuniku arvates napilt auti, aga “kotkasilma” kasutamine aitas eestlannal punkti endale saada ja mingil viisil sai ta just sellega kindluse tagasi. Ka kolmandas setis oli veel rumalaid lihtvigu, aga nüüd mängis Anett umbes sellises rütmis, et iga kahe hea punkti peale tuli üks kehv. Sellest piisas, sest vastane ei teinud ise midagi. Oleks Sorribes Tormo ka kuidagi juurde pannud, võinuks Kontaveidil veel tekkida raskusi, aga nüüd tuli veenev 6:1 võit.

Kokkuvõttes ei olnud see võit ikkagi meeldiv, ehkki järgmist ringi arvestades vahet pole, kas võidad natuke pikemas (kestis tund ja 42 minutit) või lühemas mängus, sest reedel on niikuinii puhkepäev. Täna peaks aga Anett veel väljakule minema paarismängus. Kontaveidi tänase mängu algus hilines umbes neli tundi öise paduvihma tõttu, mis muutis väljakud mitte ainult märjaks, vaid ka poriseks. Pärast platside kuivamist pidid korraldajate abilised veel vaeva nägema nende puhastamisega, ehkki vihm ise lõppes juba enne tänaste esimeste mängude (need toimusid katusega väljakutel, mis olid öösel suletud) algust.

Nüüd siis mängu statistika juurde. Anett lõi ainult ühe ässa ja tegi kolm topeltviga, kuid Sorribes Tormo näitajad (0 ja 6) olid hullemad. Esimest servi lõid vastased sisse umbes võrdselt (Kontaveit 64 ja Sorribes Tormo 65%), kuid esimeselt pallingult võitis Anett 73 ja vastane ainult 45% punktidest. Äralöökide paremus 43:4 on muidugi suurepärane, aga lihtvigu tegi Anett 45 ja vastane 19. Seega jäi Eesti esireket ikka kergelt miinusesse. Kuid otsustavas setis oli Anett siiski plussis: 16 äralööki ja 11 lihtviga. Murdepalle realiseeris Anett kokkuvõttes hästi – 12st 7.

Laupäeval kohtub Kontaveit kuuendana asetatud Belinda Benciciga (Šveits), kes võitis mitu tundi varem Margaret Court Arenal peetud mängus Jelena Ostapenko (Läti) 7:5, 7:5. Teise seti kaotas Ostapenko 5:2 eduseisust, kuigi mängu kontroll tundus olevat tema käes. Eelseisvat 3. ringi mängu arvestades on ehk Anettile julgustav, et Bencic tegi 8 topeltviga ja jäi äralöökide/lihtvigadega miinusesse 16:22.