fbpx
Close

Harri Neppi: ühest punktist algas pikk langus

Anett Kontaveit löögil mängus Sara Sorribes Tormoga. / Foto: EPA/Scanpix

Eksperdist treener Harri Neppi ohkas pärast Anett Kontaveidi 6:2, 4:6, 6:1 võitu Sara Sorribes Tormo üle sügavalt ja ütles: “Vastane ei teinud ju selleks midagi, et vahepeal mäng enda kasuks pöörata.”

“Loe, palju punkte hispaanlanna ise võitis!” rõhutas Neppi. Ta oli arvutanud, et neli punkti ja treeneril oli õigus – täpselt neli äralööki Sorribes Tormo tegigi. “Mäletad, kui Anettil oli settpall seisul 5:0, 40:30. Läks ja virutas palli pimesi mitu meetrit auti. Ja sealt hakkas pihta valede otsuste tegemine. Kui enne tegi ta äralööke ette valmistades, siis nüüd hakkas tormama ja tahtis kõik täie jõuga ära lüüa. Kahes geimis eksis Anett tõrjel kolm korda järjest! Tuli pallile vastu, virutas ja eksis. Ise raputas küll pead, aga taktikat muutma ei hakanud – küllap jooksis juhe natuke kokku.”

Neppi arvas ka seda, et kui vastavalt WTA turniiri reeglitele saanuks pausi ajal väljakule kutsuda treeneri (suure slämmi turniiridel pole lubatud), võitnuks Anett kahes setis. “Küllap suutnuks Nigel Sears talle selgeks teha, mida peab tegema,” eeldas Neppi.

Kolmanda seti kohta ütles Neppi, et siis hakkas Anett mängima pikemaid punkte ja võitis enamiku pallivahetustest. “See taktika toimis paremini, sest vastane ohtlikuks ei saanud. Ma muidugi ei ütle, et esimese geimi kotkasilma abil päästetud punkt sai otsustavaks, aga me ei tea, kas Anett suutnuks end koguda, kui kaotanuks kolmandas setis kohe oma pallingugeimi. See olnuks üsna valus.”

Tänasest ei saa Neppi arvates midagi järeldada mänguks Benciciga: “Tema vastu ei saa Anett niimoodi äralööke tegema minna, sest vähemalt tõrjegeimis jääb ta enamasti kaitsesse. Mäng on hoopis teistsugune.”

scroll to top