fbpx
Close

Anett Kontaveit teenis suurepärase võidu Petra Kvitova üle

Anett Kontaveit pärast Petra Kvitova võitmist. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit jätkas Brisbane’i turniiri edukalt, kui alistas teises ringis neljandana asetatud Petra Kvitova 7:5, 7:6 ja jõudis veerandfinaali. See oli Kontaveidi karjääri üheksas võit maailma esikümne mängija üle.

Kontaveit on Kvitova vastu veel kaotusseisus 2:3, aga on märkimisväärne, et eestlanna on võitnud omavahelistes mängudes nüüd neli tie-break’i järjest. Tõsi, esimesel korral see edu ei toonud, sest Madridis Kontaveit kaotas pärast avaseti 7:6 võitmist. Enne mängu kirjelduse juurde minekut võiks veel mainida kaht numbrit: Kontaveit tuli teises setis välja kaotusseisust 2:5, 0:30 ja tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 88!

Igatahes kohtumine algas servimängu demonstratsiooniga. Kui Kvitova lõi ka ässasid ja pallis üldjoontes võimsamalt, siis Kontaveit vastas stabiilse serviga. Sellest piisas, et hoida tasakaalu ning seti lõpus hakkasid Kvitova poolelt tulema ka topeltvead, samuti suurenes tema eksimuste arv. Nii sai Anett seisul 5:5 olulise murde ja kuigi Kvitova veel kõvasti võitles, hoidis ta ka oma pallingut.

Teine sett oli kõikuvam. Kiiresti sai Kvitova murdega ette, aga Kontaveit tasakaalustas seisu 2:2. Siis tuli halvem periood, mille tagajärjel jäi Anett taha 2:5, nagu juba eelpool mainitud. Ta kutsus nõupidamiseks väljakule treener Nigel Searsi ja tundus, et inglane suutis rääkida õigeid sõnu eelkõige sellest, et tuleb rahuneda ja mängida kindlalt, sest Kvitova peab riskima, kuna on eelmisest mängust väsinum.

Lõpuks läks kohtumine tie-break’i, millest suurt midagi kirjeldada polegi, sest Kontaveidi ülekaal 7:1 oli vaieldamatu.

Statistika oli huvitav veel sellepoolest, et Kontaveit ei löönud ühtki ässa ega teinud ka ühtki topeltviga, Kvitova lõi aga 5 ässa ja tegi 7 topeltviga. Nagu juba mainitud, oli Kontaveidi esimese servi õnnestumisprotsent 88 ja Kvitoval 59. Nii ei lugenud fakt, et Kvitova võitis oma pallingult protsentuaalselt rohkem punkte (vastavalt 75 ja 67%), sest tšehhitar pidi lööma rohkem teisi serve, millega ta polnud edukas (39%).

Kui Anett tegi 8 äralööki Kvitova 20 vastu, siis lihtvigade arv oli selles mängus otsustav – Kontaveit 12 ja Kvitova koguni 41. Tõsi, Anetti vähene äralöökide arv ei näita passiivsust, paljudel juhtudel ta sundis Kvitova eksima ja muidugi luges ka asjaolu, et Kvitova jõudis oma riskantse mänguplaani tõttu juba enne vea tea, kui Anett üldse ründama pääses. Murdepalle realiseeris Kontaveit 5st 3 ja Kvitova 5st 2.

Mängujärgses intervjuus ütles Kontaveit, et tänu mullustele sagedastele omavahelistele kohtumistele ta juba teadis, mida vastaselt oodata. Kuna Brisbane’i turniiri võitis 2012. aastal Kaia Kanepi, pidi Anett intervjuus ka mainima, kuidas kogenuma kaasmaalanna edu on teda innustanud ja ka Tallinna vanalinna ilu tuli korraks jutuks.

Veerandfinaalis kohtub Anett Kontaveit ukrainlanna Lesja Tsurenkoga (WTA 27.). Nende omavaheline seis on 1:1, kuid viimati võitis 2017. aasta s’-Hertogenboschi turniiril Kontaveit ja tookord jõudis ka oma karjääri seni ainsa WTA turniirvõiduni. Tõenäoliselt peetakse see kohtumine homme, kuid ajakava veel avaldatud pole.

scroll to top