fbpx
Close

Harri Neppi: Anett on hakanud paremini liikuma

Anett Kontaveit ja Petra Kvitova Brisbane’is. / Foto: EPA/Scanpix

Tennisetreenerist ekspert Harri Neppi vaatas Anett Kontaveidi võidumängu Petra Kvitova üle samuti otseülekandes ja jäi Eesti esireketi esitusega rahule.

“Tundus, et esimese servi kõrge õnnestumisprotsent oli Anetti ja tema treeneri taktika,” arvas Neppi. “Ta ei löönud servi tugevalt, aga piisavalt hästi ja seega taktika toimis. Teises setis sai Kvitova tõrje paremini käima, aga initsiatiivi haarata ei suutnud. Vahel on Anetti serv mängu lõpupoole ebakindlamaks muutunud, sest õlgade töö on vähenenud, aga täna ma niisugust äravajumist ei täheldanud.”

Nagu ka mängust võis märgata, nentis Neppi, et esimeses setis tagajoonemängu me kuigivõrd näha ei saanud. “Kvitova tahtis vist pallist õhu välja lüüa,” naljatas Neppi tšehhitari ülitugevate, aga samas tihti ekslike löökide aadressil. “Eks temal oli ka taktika, ta ei tahtnud pärast väsitavat esimese ringi mängu enam pikki punkte mängida.”

Teises setis tekkis aga tagajoone pikki pallivahetusi rohkem ja Neppile torkas silma, et Anett on hakanud paremini liikuma. “Juba eelmisel hooajal läks ta selle osas edasi, aga nüüd tundus veel parem. Sai raskeid palle kätte ja sellega päästis nii mõnegi punkti, mida varasemal ajal ta ei oleks võitnud. Seda enam, et Kvitova mängib kõrge tempoga.”

Neppi arvates ei saa loota, et Anetti järgmine vastane Lesja Tsurenko (Ukraina) oleks vähem ohtlik. “Tsurenko ei tee kindlasti nii palju vigu ja kõvasti lüüa oskab ka. Füüsiliselt on ta ka üsna hea, nii et mine tea, mis palavas ilmas võib juhtuda,” usub Neppi tasavägist mängu.

scroll to top