fbpx
Close

Anett Kontaveit jõudis Indian Wellsis neljandasse ringi

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit näitas väga head mängu, kuid kahjuks ei saanud Indian Wellsi kolmandale väljakule kogunenud publik seda kuigi kaua nautida, sest eestlanna 5:0 eduseisul vastane Anastasija Sevastova (Läti, 11. asetus) loobus.

Seisuni 3:0 oli Anetti mäng väga veenev, siis tuli ka pisut vigu sisse, aga ometi suutis ta uuesti vastase pallingu murda ja kahe väga hea löögiga päästa oma pallingugeimis 15:40 kaotusseis. Kui Sevastova selle geimi kaotas, konsulteeris ta arstidega ja andis loobumise. Kontaveit jõudis 1/8 finaali ning on teeninud vähemalt 120 WTA punkti ja 91 000 dollarit.

Ei olnud täpselt aru saada, mis oli Läti tennisistil viga. Pigem oli tegu mingi enesetunde probleemi, kas peavalu või hingamisraskustega, aga mitte vigastusega. Kuid võimalik, et selle kohta tuleb veel infot. WTA tennisefoorumis räägitakse, et Sevastovat võis tabada viirushaigus, mis on viimastel turniiridel maha murdnud juba mitu mängijat. Doha ja Dubai turniiridel olid mõned loobumised eesotsas Caroline Wozniackiga ning Indian Wellsis loobus poole mängu pealt Serena Williams, kes naljalt juba alla ei anna.

Haigestumisele võis kaasa aidata ka jahe ilm, Indian Wellsis oli täna ennelõunal sooja vaid 18 kraadi ning prognoos lubab õhtuks isegi vihma. California lõunaosas paiknevas linnas on märtsis vahel ka 25-30 kraadi sooja, aga madalam temperatuur pole siiski liiga ebaharilik.

Ilmselgelt oli Sevastova hädas serviga, kahe oma pallingugeimi kokkuvõttes õnnestus tal esimene serv vaid 33%, Anettil aga 70%. Eesti esireket jõudis lühikese aja jooksul lüüa ka ühe ässa. Murdepalle oli mõlemal kolm, aga ainult Kontaveit realiseeris neist kaks.

Kontaveit kohtub 1/8 finaalis Karolina Pliškovaga (Tšehhi, 5), kes võitis Ysaline Bonaventure (Belgia) 6:3, 6:2. Mäng peetakse teisipäeval neljanda väljaku neljanda mänguna, enne on sellel platsil kavas kaks naiste üksikmängu ja üks paarismäng. Esimene kohtumine algab Eesti aja järgi kell 20. Kui eeldada, et kolm kohtumist kestavad koos pausidega vähemalt viis tundi, alustab Anett kella 1 paiku öösel või natuke hiljem.

scroll to top