Anett Kontaveit pani ennast raskesse seisu, aga väljus sellest võidukalt

Anett Kontaveit pärast üht oma 46 äralöögist. / Foto: Reuters/Scanpix

Palju raskemini kui võis arvata, alistas Anett Kontaveit Australian Openi teises ringis Heather Watsoni (Suurbritannia, WTA 60.) 6:7, 6:4, 6:2.

Mängust jäi selline mulje, et kui Anett näitas oma parimat mängu, siis Watson talle vastu ei saanud. Paraku tulid mõned mõõnad sisse ja sellest enesekindlust saanud inglanna hakkas üha paremini tegutsema. Seisuni 3:0 esimeses setis valitses Anett tagajoonelt, sai ka järgmises geimis murdepall, aga Watson servis siis väga hästi. Ning järsku kõik muutus, Watson hakkas aeg-ajalt ise pallivahetusi domineerima ja sündmuste käigust häiritud Kontaveit eksis rohkem kui algul.

Siiski pidanuks avasett kuuluma Anettile, sest ta juhtis tie-break’is oma servil 5:2, aga siis ei kasutanud head ründelööki ja lasi Watsonil vastata hiilgava passeeriga. Järgnes topeltviga ja tie-break kuulus 7:5 inglannale. Teine sett oli väga keeruline, aga paar olulist punkti otsustasid. Anett servis kindlalt sinnamaani, kui ta ise sai murdega ette 4:3. Siis kaotas ta oma servi, kuid sai kohe selle nulliga tagasi. Kõige tähtsam punkt mängiti seisul 5:4, 15:30, kui Anett õigel ajal leidis hea servi. Nii tuli sett “koju” ja otsustavas läks lihtsamalt. Natuke aitas Watson kaasa, kui ta eksis seisul 2:2, 40:15. Anett sai murde kätte ja seekord pärast eduseisu mängis juba suurepäraselt. Viimases kolmes geimis sai Watson ainult kaks punkti.

Statistika oli siiski Anettil parem, kui võib-olla mäng ise näitas. Aga siiski saavutas ta hea äralöökide/lihtvigade suhte põhiliselt tänu esimesele kolmele ja viimasele kolmele geimile. Anett tegi 46 äralööki ja 36 lihtviga, aga esimeses setis jäi miinusesse (19/20). Seevastu otsustava seti 13/4 on hiilgav. Watson tegi 26 äralööki ja 42 lihtviga.

Huvitav oli tänasel päeval ka fakt, et nii Kaia Kanepi kui ka Anett Kontaveit lõid võrdselt kümme ässa, aga protsentuaalselt oli Kaia siiski parem, sest ta servis palju vähem geime. Kuid Anetti esimese servi protsent 61 ja võidetud punkt 77% on ka hea. Murdepalle realiseeris Anett 7st 5 ja Watson 6st 2.

Kolmandas ringis kohtub Kontaveit Shelby Rogersiga (USA), kelle vastu ta juhib omavahelistes mängudes 2:0. Siin on omapärane kokkusattumus: Wimbledonis 2019 alistas Anett esimeses ringis Rogersi ja teises Watsoni, müüd tuleb Austraalias mängida vastupidisese järjekorras ja ringi võrra eespool. Kuid tuleb arvestada, et Rogers näitas suurepärast mängu septembris US Openil, kus ta jõudis veerandfinaali.