fbpx
Close

EELVAADE|Kontaveit ja Watson: juunioride klassis võrdsed, nüüd enam mitte

Heather Watson Wimbledoni avaringi kohtumises. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit (20) ja tema homne vastane Wimbledoni turniiri 2. ringis Heather Watson (Suurbritannia) mängisid juunioride klassis küll erineval ajal, aga taseme poolest olid nad võrdsed – mõlemad jõudsid ITF-i noorte edetabeli kolmandaks.

Ütleme kõigepealt ära, et mäng peetakse kolmapäeval 1. väljaku (Wimbledonis tähtsuselt teine) avakohtumisena, mis algab Eesti aja järgi kell 15. Kohtumist kannavad üle Kanal 12 ja Postimehe veeb. Edasi aga tutvustame Anetti vastast.

Watson oli kindlasti Briti tennise üks suur lootus, nagu ka temast paar aastat noorem Laura Robson, aga nüüd pole viimast enam kuskil ja Watson esisajast väljas. Hoopis Johanna Konta, kes polnud juuniorina sugugi nii tugev, hoiab Briti lippu kõrgel. Watson oli ka juunioride US Openi tšempion (2009), Anett jõudis kolm aastat hiljem samas finaali.

Praegu 27-aastane Watson on siiski arvestatava tasemega tennisist, kes kaua aega mängis Suurbritannia FedCupi tiimi teise numbrina. Ta oli sel kohal ka 2018. aastal Tallinnas, kui võitis Katriin Saare 6:1, 6:1. Watson on Briti teine reket ka praegu, aga tiimis arvestatakse rohkem Katie Boulteriga, kes on temast paarkümmend kohta taga, aga tõusev täht.

Watsoni saavutuste loetelu pole nii kehv, kui tema praegune edetabelikoht eeldaks. Ta on võitnud kolm WTA turniiri ehk siis kolm korda rohkem kui tema homne vastane. Juba 2012. aastal võidutses Watson Osakas, seejärel veel 2015. aastal Hobartis ja 2016 Monterreys. Kõik need olid küll WTA madalaima tasemega turniirid. Pärast esikohta Hobartis kerkis Watson ka senise karjääri kõrgeimale, 38. kohale. Ta kuulus TOP50 sekka aastatel 2012-2016, aga hiljem enam mitte. Ometi lubaks tema vanus just praegu mängida parimat tennist, aga kurjad keeled räägivad, et Watson käib liiga sageli pidudel ning tal pole nii sportlikku iseloomu.

Ei saa jätta mainimata, et Watson on ka Wimbledoni võitja. Seda ta saavutas 2016. aastal segapaarismängus koos meie põhjanaabri Henri Kontineniga. Neid elemente, mis peavad olema paarismängus tugevamad nagu serv, tõrje ja võrgumäng, valdab ka Watson korralikult, aga tagajoonemängus peaks ta Anettile alla jääma. Muide, just Anetti praegune treener Nigel Sears on Watsoni mängustiili kunagi nimetanud täiuslikuks ühtlaste oskuste tõttu, kuid agressiivsust ja võimu jääb tema löökides tipptaseme jaoks väheseks, mängutarkust ja taktikalist taipu on tal rohkem.

Watson on mänginud kesiselt ka slämmiturniiridel ning pole kuskil jõudnud 3. ringist kaugemale. Kui eile kirjutasime, et Kaia Kanepi vastasel Stefanie Vögelel oli slämmiturniiri võitude/kaotuste suhe 8-27 (pärast tänast 8-28), siis Watsonil on see ainult natuke parem – 16-32. Kuid kõige rohkem on ta jõudnud 3. ringi just Wimbledonis – aastatel 2012, 2015 ja 2017. See on ka loomulik, sest tegemist on ikkagi koduturniiriga.

Kontaveidi ja Watsoni omavaheliste mängude seis on 2:2. Neist esimese kohtumise Roland Garrosi kvalifikatsiooni otsustavas ringis võitis Watson 6:1, 6:1, aga siis ta oli Anettist edetabelis eespool. Hiljem on kohtutud ajal, mil Kontaveit oli edetabelis eespool ja selle perioodi seis on 2:1 Anetti kasuks. Viimati võitis Anett 2018. aasta Brisbane’i turniiri avaringis päris veenvalt 6:0, 6:3.

Lõpetuseks vaatame taas, mida kihlveokontorid arvavad. Ennustusportaal Paf annab Anetti võidukoefitsiendiks 1,35 ja Watsonile 3,20. Seega on eestlanna koefitsient isegi napilt soodsam kui avaringis Shelby Rogersi vastu (1,37). Või kui teisiti väljendada, siis ennustajaile ei ole soodsam, sest Anetti võidu eest saab raha õige pisut vähem kui 1. ringis. Ka teistes kihlveokontorites on Kontaveidi võidukoefitsient 1,35 lähistel.

Tõenäoliselt on Kontaveidi jaoks ainus probleem tema ise, sest Watson oma praeguse hetke vormiga ei tohiks liiga ohtlik olla. Küsimus on selles, kui palju enesekindlust lisas Anettile võit Rogersi üle, mis ju tegelikult ei olnud päris veenev. Heal tasemel mäng peaks olema Kontaveidile võiduks piisav ja meie seda muidugi loodame!

scroll to top