fbpx
Close

Maileen Nuudi andis kõva lahingu maailma 145. reketile

Maileen Nuudi Tallinn Openil. / Foto: Karl Toomsoo

Maileen Nuudi (WTA 622.) pääses Glasgow’ ITF-i turniiril kvalifikatsiooni kaudu õnneliku kaotajana edasi, kuid loositi põhiturniiri avaringis vastamisi neljandana asetatud Heather Watsoniga (Suurbritannia, WTA 145.), kellelt tuli vastu võtta kaotus tasavägise mängu järel.

Watson on parimal nädalal (jaanuar 2015) olnud maailma 38. reket ja pikka aega mängis ta ka FedCupil (praegu Billie Jean King Cup) Briti teise numbrina. Ta on korduvalt kohtunud meie tippnaiste Kaia Kanepi (Watson kaotab talle 0:2) ja Anett Kontaveidiga (2:4).

Esimeses setis oli Nuudi taga 1:4, aga sai murde tagasi ja viigistas 4:4. Sett lõppes tie-break’iga, kus Nuudi oli pidevalt ees – 3:1, 5:2, 6:4. Watson päästis kokku kolm settpalli, aga Nuudi ikkagi võitis 9:7. Paraku loovutas Nuudi teises setis kohe avageimis pallingu ja seda ta tagasi enam ei saanudki. Seisul 3:5 päästis Nuudi oma servil kolm settpalli, aga järgmise geimi võitis Watson oma pallingul nulliga. Otsustavas setis võitis Nuudi ainult esimese geimi ja kaotas siis kõik järgmised – kokku päris tubli kaotus (ehkki nii ei tohiks öelda!) 7:6, 4:6, 1:6.

Nuudi lõi Watsoni vastu 9 ässa, aga vastane isegi 10. Esimeselt servilt võitis aga Nuudi 67%, ent Watson 82% punktidest, mis on juba tuntav vahe. Murdepalle oli inglannal palju rohkem, ta realiseeris neid 13st 6, aga Nuudi 2st 2.

Nuudi (kvalifikatsiooni 8. asetus) pääses põhiturniirile nn õnneliku kaotajana (lucky loser), sest pärast Sarah Copley alistamist 6:3, 6:0 kaotas ta teisele Briti mängijale Emily Appletonile 4:6, 6:3, 6:10.

Glasgow’s mängib ka Elena Malõgina, kes pääses tänu edetabelikohale (380., mis on ka tema karjääri kõrgeim) otse põhitabelisse, kuid tema avaringi vastane on vähemalt sama keeruline kui oli Nuudil. Nimelt läheb Malõgina kokku kolmandana asetatud Jodie Burrage’iga (Suurbritannia, WTA 141.). Nad kohtuvad kolmapäeval. Täna õhtul alustab aga Malõgina paarismängu, kus tema partner on Joanna Garland (Taipei). Nuudi paarismängus ei osale.

Nii Watson kui ka Burrage osalesid septembri lõpul Tallinn Openi WTA turniiril, kuid ei pääsenud kvalifikatsioonist läbi.

scroll to top