fbpx
Close

Harri Neppi: kui Kaia mängib sama hästi nagu täna, siis Vekic talle vastu ei saa

Kaia Kanepi eelmise turniiri finaali järel kõnet pidamas. / Foto: AFP/Scanpix

Tennisneti treenerist eksperdil Harri Neppil oli neljapäeval keeruline öö, sest vahepeal tuli tal jälgida korraga kahe Eesti tennisisti mängu – üht telerist, teist arvutist.

Kuna Kaia Kanepi võit tiitlikaitsja Sofia Kenini (USA, 4) üle on praegu ka maailmas jutuaine, siis alustades sellest, ütles Neppi: “Kui ma eelmisel korral ütlesin, et Anastasija Sevastova ei saanud Kaia mängutempoga hakkama, siis täna ei saanud Kenin samamoodi. Ameeriklanna liigub praegu kehvemini kui eelmisel aastal ja kui ta poleks vähegi õnnestunult servinud, võinuks see mäng lõppeda ka 6:0, 6:0.”

Neppi oli kindel, et Kaia tänane esitus oli tema parim pärast tagasitulekut 2017. aastal, aga osaliselt isegi parem kui Kaia senistel parimatel hooaegadel (2010-2013). “Kaia löök on praegu teravam ja muidugi serv on väga hea,” ütles Neppi. “Oht on ainult selles, et tehniliselt pisut lameda löögiga võivad tulla eksimused. Kaiale võib vastu saada mängija, kes suudab tema löökidega natukenegi hakkama saada ja sunnib teda mitu korda ründama. Siis võib hakata vigu tulema.” Kuid Neppi arvates järgmine vastane Donna Vekic (Horvaatia, 28) ei ole selline mängija, kes võiks rohtu leida. “Kui Kaia mängib sama hästi nagu täna, siis Vekic talle vastu ei saa.”

Anett Kontaveidi 6:7, 6:4, 6:2 võit Heather Watsoni (Suurbritannia) üle võis Eesti fännidele tunduda ehk liiga tasavägine, kuid Neppi arvates ei mänginud Eesti esireket halvasti. “Esimesed kolm geimi tulid Anettil väga hästi välja ja ta jätkas riskantses stiilis, kuid hakkas siis eksima. Mäletan, et oli üks geim, kus ta lõi kolm tõrjet otse punktiks, aga geimi ikka ei võitnud,” ütles Neppi.

Treeneri arvates oli hoopis Watsoni üllatavalt hea mäng põhjus, miks kohtumine kolme setini venis. “Olen Watsoni mängu varemgi näinud, aga nüüd vajus suu lahti. Ta mängis üllatavalt hästi, paigutas palli väga täpselt ja serv oli ka hea,” ütles Neppi. “Otsustava seti seisuni 2:2 oli võrdne mäng, aga tundus, et Watson väsis. Ja kohe, kui ta oma tasemes natuke järele andis, tegi Anett puhta töö. Siis, kui Anettil on aega löögiks valmistuda, võib ta teha erinevaid äralööke, aga jooksu pealt lüües eelistab eeskäekrossi, mis on tal kindlam. Ja Watson aimas mõnel korral väga hästi Anetti löögi suuna.”

scroll to top