Eesti mängijad kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

WTA 250 turniiri Tallinn Open kvalifikatsiooni teise eestlannana pääsenud Liisa Varul kaotas avaringis Heather Watsonile (Suurbritannia, WTA 145.) 1:6, 1:6.

Sellist tulemust võis aimata, sest 18-aastasel Varulil ei ole isegi ITF-i täiskasvanute turniiride kogemusi kuigi palju. Esimeses setis võitis Varul teise geimi seisuks 1:1 oma servil, aga teises setis teenis ta geimi vastase pallingul seisul 0:5.

Välja langes ka Eesti juurtega ameeriklanna Ingrid Neel, kes oli lähedal “kuivale” kaotusele, kuid suutis seisul 0:6, 0:5 kaks geimi võita ja tema lõpptulemus Katie Boulteri (Suurbritannia, WTA 148.) vastu oli 0:6, 2:6. Sarnase tulemusega 1:6, 1:6 kaotas ka Läti tennisistina vabapääsme teeninud Daniela Vismane Viktorija Golubicile (Šveits, 90).

Pühapäeval peetakse kvalifikatsiooni teine ring, mängud algavad Forus Tondi tennisekeskuses alates kella 11st. Põnev on näha, kas Tšehhi tulevikulootuse Linda Noskova (WTA, 105.) jaks käib üle kogenud Watsonist ja samuti tõotab tasavägine tulla Golubici ja Anna-Lena Friedsami (Saksamaa) mäng. Katriin Saar suutis täna Friedsami vastu võita neli geimi, mis on hea tulemus.