fbpx
Close
paf.com

EELVAADE | Kohtumine vana tuttavaga, kes esimeses mängus kurvastas Anett Kontaveiti

Heather Watson 2019. aasta Wimbledoni turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveidi “tutvus” temast kolm ja pool aastat vanema inglanna Heather Watsoniga algas kurvalt, kui vastane nurjas noore eestlanna võimaluse murda Prantsusmaa lahtiste põhiturniirile.

Aasta oli siis 2014 ja Watson, kes oli Roland Garrosi kvalifikatsioonis asetatud teisena, võttis nö seisusekohase võidu 6:1, 6:1. Aga see mälestus on ammu kustunud Anetti peas. Sest pole ju mõtet kaotust meenutada, kui kahes viimases omavahelises mängus on Kontaveit kindlalt peale jäänud.

Eelvaate Watsonist kirjutasime 2019. aasta Wimbledoni 2. ringi kohtumise eel. Muidugi ei ole seal viimast tulemust mainitud, aga see mäng, millest eellugu kirjutati, lõppes Anetti 7:5, 6:1 võiduga. Kõvakattel on aga nende omavaheline seis 2:1 (üldseis 3:2) Anetti kasuks ja neist viimane mäng lõppes 6:0, 6:3. Seega on neljapäevane matš Melbourne’is nende kuues kohtumine.

Kuna Watsoni karjäärist on eelvaates põgusalt kirjas, siis ainult kordame, et inglanna juunioride karjäär oli enam-vähem sama edukas kui Anettil ning kuni 2016. aastani oli ta võitnud kolm WTA turniiri. Praegu 28-aastast Watsonit on nimetatud kodumaises kõmuajakirjanduses ka “peoloomaks”, kes võiks oma profikarjääri tõsisemalt võtta. Aga Watson on jäänud tüüpiliseks maailma esisaja teise poole mängijaks, kes ainult korraks TOP50 sekka murrab.

Kui rääkida sellest, mida on Watson suutnud pärast kohtumist Anettiga Wimbledonis, siis ikka päris tuntavalt on läinud paremaks, sest tollase 122. edetabelikoha on ta nüüd vahetanud 60nda vastu. 2019. aasta teisel poolel võitis Watson ITF-i 100-tuhandelise turniiri Vancouveris ja jõudis finaali Tianjini WTA turniiril.

Ent vahetult enne koroonapandeemiast tingitud pausi jõudis Watson Acapulcos ehk isegi pisut üllatavalt oma neljanda WTA turniirivõiduni. Kuna ta oli ka jaanuaris Hobartis poolfinaali saanud, siis nende kahe võistluse tulemusena kerkis Watson edetabelis 49. kohale, aga nagu varemgi, jäi ainult lühikeseks ajaks TOP50 tennisistiks.

Pärast koroonaviiruse pausi lõppu langes Watson viiel turniiril välja avaringis, aga vastased olid ka enamasti temast tugevamad, vaid kaotus Bernarda Perale (WTA 61.) Cincinnati turniiri avaringis läks vastupidiselt edetabelikohale. Et aga 2020. aastat mitte lõpetada viie kaotusega, proovis Watson detsembris jõudu ka Dubai ITF-i 100 000 dollari auhinnafondiga turniiril. Kolmandana asetatud britt kaotas veerandfinaalis viiendana asetatud tšehhitarile Katerina Siniakovale. See turniir oli palju tugevam kui tavalised ITF-i 100-tuhandelised, sest WTA mängijail oli sügisel ilmne võistluspõud.

Tänavu on Watson koos Australian Openi avaringi mänguga pidanud neli matši ja neist kaks võitnud. Kuid tema esimese ringi kohtumine Melbourne’is Krystina Pliškovaga oli siiski üpris veenev, sest Watson lõi seitse ässa ja kaotas ainult ühe oma servigeimi 7:6, 7:6 lõppenud mängus.

Kui 2019. aasta Wimbledoni mängu eel oli Kontaveidi võidukoefitsient Watsoni vastu 1,35, siis enne neljapäeva öösel peetavat kohtumist hinnatakse Eesti esireketit veel selgemaks soosikuks. Ennustusportaal Paf annab Anetti võidukoefitsiendiks 1,24 ja Watsonile 4,20 ehk siis ligi 80-protsendilisteks hinnatakse Kontaveidi võiduvõimalusi.

Nüüd tulemegi ajakava juurde. Kontaveidi ja Watsoni mäng on paigutatud John Caini nimelise (tähtsuselt kolmas) väljaku teiseks matšiks, esimene algab kell 3 Eesti aja järgi ja seal kohtuvad venelane Andrei Rublev ja brasiillane Thiago Monteiro. Kuna võib eeldada, et Rublev saab vastasega 1,5-2 tunniga hakkama, siis võib Anetti mäng alata pigem kella 5 paiku. Et aga Kaia Kanepi ja Sofia Kenini kohtumine algab ca kell 4, siis on osaline kattumine vägagi võimalik.

Tennisnet-FORUS
scroll to top