fbpx
Close

Briljantne mäng! Kaia Kanepi alistas tiitlikaitsja Sofia Kenini tunni ajaga!

– Kaia Kanepi pärast võitu / Foto: AFP/Scanüix

Et Kaia Kanepil on praeguse vormi juures võimeline alistama Australian Openi mulluse meistri Sofia Kenini (USA, 4), aimasid paljud, aga vaevalt usuti, et see võit sünnib tunni ja 4 minutiga 6:3, 6:2.

Kaia servis suurepäraselt ja pani tagajoonemängus peale sellise tempo, mis oli Keninile liiast. Ei saa muidugi ka mitte tunnistada, et natuke aitas ameeriklanna oma kaotusele ise kaasa, sest olukordades, kus ta võinuks midagi teha, Kenin tihti eksis. Esimese seti võtmegeim mängiti pärast seda, kui Kanepi oli läinud murdega ette 3:1. Ta jäi oma servil 0:40 taha, aga tuli külmavereliselt sellest välja. Alati, kui selleks vajadus tekkis, leidis Kaia hea servi. Ega muidu polnuks Kenini murdepallide realiseerimine 7st 0!

Esimese seti kaks viimast pallingugeimi võitis Kaia nulliga ja mingit ärevat hetke enam ei tekkinud. Teise seti algul andis Kaia lihtvigadega paar punkti ära, aga seisul 0:1, 15:30 lõi kaks ässa järjest. Kenini ilme tundus lootusetu ja kohe murdis Kanepi vastase servi. Kaia jätkas äralöökide vormistamist, Kenin ei jõudnud kuidagi pallideni ja tavaliselt visa võitlejana tuntud vene päritolu ameeriklanna ei leidnud mingit rohtu.

Kaia Kanepi rõõmsalt ja rahuloevalt lahkumas väljakult. / Foto: Reuters/Scanpix

Kohtumise lõpp oli sümboolne. Kahe murdega ette läinud Kaia jäis seisul 5:2 siiski oma servil 15:30 taha. Aga ta lihtsalt läks ja külma näoga virutas kolm ässa järjest. Mängu lõpus tundus, et emotsioone polnud kummalgi, sest võit oli sedavõrd rutiinne. Uskumatu tase Kaia Kanepi esituses!

Suhteliselt lühikeseks jäänud mängujärgses intervjuus ütles Kaia, et hea serv aitas seekord võidule palju kaasa. “Minu plaan oli nagu tavaliselt olla agressiivne ja see õnnestus,” ütles Kaia. Oma järgmise vastase Donna Vekici (Horvaatia, 28) kohta ütles Kaia, et teab teda hästi, sest nad on varem kohtunud, aga sellele mängule mõtlema hakkab alles homme. Vekic võitis Kanepit 2019. aasta US Openi teises ringis 7:5, 6:3, aga Kaia mängis tookord kindlasti kehvemini kui praegu.

Kaia tänase mängu parim statistiline number on kindlasti 10 ässa. Topeltvigu tegi ta ainult kaks ja võrdluseks lõi Kenin ainult ühe ässa ja tegi kolm topeltviga. Kanepi esimese servi protsent 60 oli ka parem kui avaringi mängus ja ta võitis esimeselt servilt koguni 80% punktidest. Samal ajal sai Kenin vaid 60% esimese pallignu punktidest. Äralöökidega jäi Kaia peale 22:10 ja lisaks tegi lihtvigu ka vastasest vähem – vastavalt 17 ja 22. No ei ole kuskilt kinni haarata, kuidas saanuks Kenin võita!

Mängu statistikat saate näha siit.

Tennisnet kirjutab tänase päeva jooksul kindlasti veel lisa Kaia Kanepi võidust.

scroll to top