fbpx
Close

Tallinn Openil selguvad täna kvalifikatsioonist edasipääsejad

Viktorija Golubic kohtus eelmisel aastal kahel korral Anett Kontaveidiga. / Foto: Imago Sport/Mehrsport/Scanpix

Kuigi Eesti mängijaid pühapäeval võistlustules ei ole, ootavad pealtvaatajaid Forus Tondi tennisekeskuses alates kella 11st põnevad kvalifikatsioonimängud, kus selguvad need kuus naist, kes jätkavad põhiturniiril.

Kahel väljakul peetakse kuus mängu. Kui on teada, et esimesed mängud algavad kell 11, siis järgmiste kohtumiste aklgus sõltub eelmiste mängude pikkusest ja seetõttu ei ole minutiepaelset ajakava võimalik avaldada. Kõikide mängude nimekirja näete siit.

Kui välja tuua huvitavamad mängud, on üks neist kindlasti Tšehhi tulevikulootuse Linda Noskova (WTA, 105.) kohtumine kogenud Heather Watsoniga (Suurbritannia, WTA 145.). Watson ei ole Tallinnas esimest korda, sest ta on siin käinud mängimas FedCupi (praegu Billie Jean King Cup) turniiri. Noskova on aga tõusnus aasta alguse maailma edetabeli 265. kohalt 87ndaks, kuid septembris langes ligi paarkümmend kohta tagasi. Ta on tänavu jõudnud läbi kvalifikatsiooni põhiturniirile nii Prantsusmaa lahtistel kui ka Wimbledonis, mänginud Peaha WTA turniiri poolfinaalis ning võitnud ITF-i W60 ja W100 turniiri.

Teise põnevusmänguna võiks esile tuua kahe endise TOP50 tennisisti, Viktorija Golubici (Šveits, WTA 90.) ja Anna-Lena Friedsami (Saksamaa, WTA 144.) matši. Katriin Saar suutis eile Friedsami vastu võita neli geimi, mis on hea tulemus. Golubic tahab ennast kindlasti rehabiliteerida suhteliselt kesise hooaja eest, sest alles veebruari lõpul oli ta karjääri kõrgeimal 35. edetabelikohal, aga seitse kuud hiljem esisaja lõpus. Eelmisel aastal mängis Golubic kahe WTA turniiri finaalis ja Wimbledoni veerandfinaalis, kuid tänavu on parim tulemus Nottinghamis poolfinaali jõudmine. US Openil pidi šveitslanna alustama koguni kvalifikatsioonist, kuid tuli sealt läbi. Mullu oli Golubicil Prantsusmaa lahtiste avaringis Anett Kontaveidi vastu kasutada matšpall, kuid eestlanna võitis.

scroll to top