fbpx
Close

Anett Kontaveit mängis fännide närvidel, aga lõpuks võitis

Anett Kontaveit. / Foto: AP/Scanpix

Anett Kontaveit (21. asetus) alustas Indian Wellsi tippturniiri 6:3, 7:6 (4) võiduga Monica Puigi (Puerto Rico, WTA 58.) üle, aga lõpp kiskus väga närviliseks.

Kuigi Anett alustas oma pallingugeimi kaotusega, sai ta murde kohe tagasi ja seisul 2:2 asus mängu vääramatult domineerima. Seisuni 5:2, 40:15 (Puigi pallingul) andis eestlanna ära vaid kaks punkti. Nüüd aga Puig päästis settpallid ja tuli mängu tagasi, kuid õnneks suutis Kontaveit pärast 30:0 ja 40:30 edu loovutamist siiski servigeimi ja sellega esimese seti võita.

Teise seti seisuni 3:1 jätkas Eesti esireket kindlat esitust. Eksimusi küll aeg-ajalt tuli, aga arvestades Anetti ründavat mängu ja tugevaid lööke, oli neid suhteliselt vähe. Võrreldes Doha ja Dubai turniiriga näis Kontaveidi mäng hoopis paremast klassist.

Kuid seejärel hakkas langema Anetti esimese servi õnnestumisprotsent. Puig ründas tema teist pallingut üsna õnnestunult ja lõpuks tõi see ka Rio de Janeiro olümpiavõitjale tagasimurde seisuks 4:4.

Uuesti läks Anett murdega ette 6:5, aga ei suutnud tähtsal hetkel pallingut hoida. Tie-break kulges õnneks Anetti pideval juhtimisel, kuigi ärevaid hetki jätkus nüüdki, eriti siis, kui ta seisul 4:1 kaks punkti oma pallingul kaotas. Kuid Kontaveidi järgmisel pallingul seisul 5:4 tegi Puig üle pika aja lihtsa vea ja Anett realiseeris seejärel kohe esimese matšpalli kauni ründelöögiga.

Tund ja 35 minutit kestnud mängus lõi Anett 4 ässa ja tegi 2 topeltvea (neist ühe teise seti tie-break’is), kuid Puigi näitajad olid palju halvemad – 1 äss ja 6 topeltviga. Kui algul oli Kontaveit esimese servi õnnestumisprotsendi poolest vastasest ees, siis teise seti keskel alanud eksimuste tõttu jäi ta lõpuks alla – vastavalt 59 ja 64%. Ent esimeselt pallingult võitis Anett 74 ja Puig ainult 58% punktidest – see oligi ilmselt otsustav vahe.

Võib veel lisada, et üldpunktidega (84:66) oli Anett rohkem vastasest üle, kui settide numbrid eeldavad. Mängu jooksul võitis Kontaveit viis geimi nulliga (neist kaks vastase pallingul), aga Puig vaid ühe. Murdepalle realiseerisid mõlemad hästi – Kontaveit 7st 4 ja Puig 5st 3.

Nüüd kohtub Kontaveit 3. ringis 11ndana asetatud lätlanna Anastasija Sevastovaga, kes alistas täna Madison Brengle’i (USA) 6:3, 6:4, kuid kaotas selles mängus viis oma servigeimi. Varem on Anett Sevastovaga mänginud ühe korra – 2016. aastal Båstadis peetud matši võitis lätlanna 6:2, 6:4. Tõenäoliselt mängivad Kontaveit ja Sevastova esmaspäeval.

Täna öösel tuleb väljakule ka Kaia Kanepi Julia Görgesi (Saksamaa, 15) vastu. Praeguse seisuga peaks see mäng algama kella 3 ja 4 vahel.

scroll to top