Anett Kontaveit alustas meistrite turniiri võiduga ja mängib homme poolfinaalis

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit võitis Luksemburgis eile alanud Ladies Tennise Mastersi esimeses ringis ehk ühtlasi veerandfinaalis 2016. aasta olümpiavõitja Monica Puigi (Puerto Rico) 6:4, 6:4.

Nagu vähem harjutavate mängijate puhul võib arvata, tehti lihtvigu küllaltki palju, aga Anetti tõrjemäng oli pea samal tasemel nagu parematel aegadel. Ta suutis viiel korral murda Puigi pallingu, ise loovutas küll ka kolm servigeimi, aga oli algusest peale juhtiv pool.

Täpsemalt öeldes juhtis Puig mõlemas setis vaid pärast esimeses geimis oma servi võitmist. Anett murdis kogu aeg vastasest varem ja ehkki Puig mitmel korral viigistas, jäi viimane sõna Eesti mängijale. Esimeses setis tegi Anett kolmanda murde seisuks 5:4 ja oli servil ees 40:15, kuid just siis patustas kolme lihtveaga. Aga ta päästis ässaga murdepalli ja järgmisel tõrjel Puig eksis. Kolmanda settpalliga teenis Anett võidu.

Teine sett oli sarnane, aga nüüd oli murdeid kokku kolm. Anett tegi teise murde seisuks 3:2 ja pärast seda mõlemad hoidsid servi, millest Kontaveidile võiduks piisas. Väljaku intervjuus tunnistas Kontaveit, et füüsiliselt oli mäng raske ja algul harjumatu, aga ta pigem püüdis punkte lühikestena hoida, kuid samas vigu vältida.

Homses poolfinaalis, mis algab pärast esimese mängu lõppu (eeldatavalt 19.30-20 paiku), kohtub Anett Lucie Šafarovaga (Tšehhi), kes on praegu 36-aastane ja 3-aastase tütre ema. Šafarova lõpetas karjääri 2019. aastal, kuid tänavu pidas Reimsi ITF-i turniiril ühe kohtumise, aga 2. ringis loobus. Nagu Šafarova ise kommenteeris, ei olnud see tagasitulek. Šafarova on võitnud 7 WTA turniiri ning jõudnud Prantsusmaa lahtistel finaali (2015) ja Wimbledonis poolfinaali (2014).

Lisame, et esimene Ladies Tennis Masters toimus Luksemburgis mullu ja siis olid finaalis tõelised staarid – Kim Clijsters alistas Martina Hingise.