fbpx
Close

Kaia Kanepi võitles visalt, aga jäi Julia Görgesile alla

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Kaia Kanepi võitles Indian Wellsi turniiri 2. ringis võrdselt maailma 15. reketi Julia Görgesiga (Saksamaa), kuid jäi kaks tundi kestnud heitluses alla 3:6, 6:2, 3:6.

Samamoodi nagu Anett Kontaveit päeva varasemas mängus, kaotas ka Kanepi kohe esimeses geimis oma pallingu, ent tema kahjuks seda tagasi ei saanudki. Görgesi serv toimis hästi ja sakslanna oli parem ka pikkades pallivahetustes, kuigi aeg-ajalt pani Kaia oma võimsuse maksma. Lõpus tegi Görges veel ühe murde.

Kuid teine sett algas kohe Kanepi pallingumurdega ja eestlanna sattus hoogu – äralöök järgnes äralöögile. Natuke vajus ära ka Görges, kes teises setis eksis märksa rohkem kui ülejäänud kahes setis. Kaia juhtis isegi 5:0, aga nulliga siiski setti ei võitnud.

Otsustavas setis läks Kanepi jälle murdega ette, aga kaotas siis kaks oma servi. Viimane võimalus tagasi murda tekkis Görgesi 5:3 eduseisul, kui sakslanna oli 15:40 taga. Nüüd oli ilmselt mängu otsustav punkt, kus Kaia võimsale tõrjele vastas Görges osava poolpõrkest kaitselöögiga. Kasutamata võimalusest Kaia enam ei toibunud, ta tegi paar lihtviga ja kaotas mängu.

Kanepi esimene palling toimis seekord üsna hästi, ta lõi 4 ässa ja õnnestumisprotsent 75 oli märksa kõrgem kui Görgesi 53%. Paraku ei suutnud Kanepi mängu jäänud palle pahatihti realiseerida ja esimeselt servilt võitis ta 60% punktidest, mis ei ole palju. Kuid ka Görges polnud selles näitajas kuigivõrd parem (63%), pigem otsustas sakslanna edu teise pallingu punktide mängimisel – vastavalt 50 ja 35%. Görges lõi 7 ässa, kuid tegi topeltvigu samavõrra rohkem (Kanepi 3, Görges 6). Murdepalle realiseeriti enam-vähem võrdselt – Görges 11st 5 ja Kanepi 10st 4.

Ehkki tänase mängu juures ei saa otseselt rääkida kadumaläinud võimalustest, sest otsustavas setis polnud Kaial rohkem eduseisu kui 1:0, oli kohtumine siiski võidetav ja vaid väikestes nüanssides jäi Kanepi alla. Edasi olnuks ilmselt lihtsam, sest Görges kohtub nüüd kaasmaalanna Mona Bartheliga (WTA 97.), kes üllatas Madison Keysi (USA, 17).

scroll to top