Rebecca Petersoni draama: Eesti juurtega mängija jättis kasutamata kuus matšpalli

Rebecca Peterson. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Eesti juurtega Rootsi tennisist Rebecca Peterson oli võitmas Elise Mertensit (Belgia, 16), aga lõpuks jäi kolm tundi ja 40 minutit (!) kestnud mängus alla 6:3, 6:7, 6:7.

Peterson võitis rohkem geime ja ka punkte (128:121), aga jäi alla otsustavates geimides. Mõlemad mängijad tegid palju topeltvigu (Mertens 13, Peterson 11), aga ässadega jäi belglanna peale 10:1. Mõlemad tegid lihtvigu pisut rohkem kui äralööke, seega ei saa väga kõrgest mänguklassist rääkida.

Mis siis juhtus otsustavatel hetkedel? Murreterohkes (Peterson 7, Mertens 6) mängus läks rootslanna teises setis seisult 1:3 ette 5:3. Järgmises geimis juhtis ta Mertensi servil 40:0 ehk omas järjest kolme matšpalli. Seejärel lõi Mertens ässa, kaks järgmist punkti kaotas Peterson lihtveaga ja siis virutas Mertens veel kaks ässa. Kuid võimalused polnud sellega läbi. Peterson sai uuesti murdega ette 6:5 ja juhtis nüüd juba oma servil 40:15 ehk kaks matšpalli. Sellel seisul tegi ta topeltvea, järgmise punkti võitis Mertens äralöögiga. Tie-break’is oli Peterson ees seisuni 5:4, aga matšpalli enam ei teeninud ja kaotas 5:7.

Kuuenda matšpallini jõudis Peterson otsustavas setis. Seisul 5:5 oli ta võitnud pika geimi, kus päästis kolm murdepalli ja läks järgmises geimis belglanna servil 40:30 ette. Selle punkti kaotas Peterson lihtveaga. Tie-break’is juhtis Peterson 4:1 ja 5:3, kuid kaotas jälle 5:7. Rootslanna lõpetas mängu kolme lihtveaga. Tuletame meelde, et eelmisel nädalal mängis Peterson hästi Chicago turniiril, kus jõudis poolfinaali.

Ka naiste üksikmängu avaringis suuri üllatusi ei olnud, sest eks ju Mertensi võit oli samamoodi vastavalt edetabelile. Päeva lõpuks selgus, et välja langes vaid üks asetatud mängija – see oli mõistagi Kaia Kanepi vastane Julia Putintseva (Kasahstan 31). Aga sarnaselt Mertensiga olid favoriitidest hädas veel Angelique Kerber (Saksamaa, 16) ja Cori Gauff (USA, 21). Gauff tuli lõpuks siiski Magda Linette (Poola) vastu suhteliselt kindlalt välja 5:7, 6:3, 6:4, aga Kerber oli Dajana Jastremska (Ukraina) vastu veel otsustavas setis taga 3:5. Matšpalli ukrainlanna siiski ei teeninud ja Kerber võitis 3:6, 6:4, 7:6 (tie-break 7:3).