fbpx
Close
PAF.ee

Anett Kontaveidi esimese ringi vastast peetakse “tühjaks kohaks”

WTA tennisefoorum arutleb US Openi eel, kes on naiste üksikmängu tabelis asetatud mängijatele kõige ohtlikumad ja kes sisuliselt mingit vastupanu osutada ei suuda.

Mitmel turniiril, kus on näiteks 28, 48 või 56 mängijat, jäävad kõrgeima asetusega mängijad avaringis vabaks. Nende vastane on nii-öelda “bye“, mida eesti keeles võiks tõlkida tühi koht. Sa ei pea kellegagi mängima ja saad otse teise ringi. Termin “walking bye” tähendab aga seda, kui sul on vastane, aga ta ei ole niikuinii võimeline võitma ja sisuliselt on sinu pääs teise ringi kindel. Seda võiks siis tõlkida “kõndiv” või ka “elav tühi koht”.

Selgus, et “tühja kohana” pakuvad tennisefännid väga palju Austraalia vanameistrit Samantha Stosurit, kellega kohtub avaringis Anett Kontaveit. Teisisõnu on Anetti pääs teise ringi kindel. Samas märgib vähemalt 2/3 fännidest ohtliku vastasen Jil Teichmanni (Šveits), kellega Kontaveit peaks kohtuma 2. ringis. Nii ongi Anetti loosiõnn kahe otsaga küsimus – ühest küljest on kindel pääs teise ringi, aga sealt edasi läheb raskeks. Varem, kui paljudel teistel asetatud mängijatel.

scroll to top